پاک سازی پوست با تونر

پاک سازی پوست با استفاده از تونر

امروزه به کار گیری از تونرها یکی‌از پیشنهادات اساسی و اصلی متخصصین پوست جهت پاک سازی مطلوب پوست به صورت روزمره است. تونرها علاوه بر خواص تمیز کنندگی دارنده دیگر خاصیت واجب و ضروری برای سالم و زیبایی پوست می باشند که در اشکال گوناگون و متناسب با مدل پوست شما در بازار مو جود می باشند. تا با مزایای فوق‌العاده به کارگیری از تونر و اشکال آن آشنا شده و بتوانید گزینش بهتری در خرید تونر مناسب با پوستتان داشته باشید. همینطور در ادامه دوران مناسب و نحوه‌ی استفاده درست از تونرها را برایتان قرار داده‌ایم.

پاک سازی پوست ( تونر )

پوست و علی الخصوص پوست صورت در تماس مستقیم با آلودگی‌ها جای دارد . به کارگیری از مواد آرایشی هم منجر پر شدن منافذ پوستی و آلودگی آن است. علاوه بر اینها پوست صورت بعضی اشخاص چرب بوده و ماندن این چربی روی پوست می تواند سبب به‌وجود آمدن عارضه‌های پوستی شود.

 

در اغلب زمان ها این آلودگی‌ها و چربی مازاد پوست با شست و شوی صورت با اشکال شوینده‌ها، تماما از میان نمی‌رود و در حین زمان مسبب مشکلات پوستی برای اشخاص میگردد. به همین دلیل برای بسیاری از اشخاص در اقدامات مراقبتی پوستی، پاک سازی پوست جزوه دغدغه‌های اصلی‌شان است.

 

مواد و ابزارهای بسیاری جهت پاک سازی روزمره و یا این که عمیق پوست موجود است . تونر یک کدام از مناسب‌ترین گزینه‌ها جهت پاک سازی روزانه صورت از آلودگی‌ها و چربی مازاد آن است. بسیاری از متخصصات پوست استفاده از تونر را بخشی از مراقبت‌های لازم روزمره میدانند. تونر صورت یا این که به عبارتی تونر پوست را با اسم تونیک هم میشناسند.

 

تونر یا این که تونیک چیست؟

یک تونر  تمیز کننده قدرتمند پوست محسوب می شود که کثیفی، غبار و مواد شیمیایی ناشی از شست‌وشو و ماده های تمیز کننده دیگر را به طور کلی از بین می برد. هر ماده تمیز کننده‌ای دربردارنده روغن و مواد دیگری است که خودش روی پوست اثری باقی میگذارد. بیشتر تونرها بر اساس مایعاتی مشتمل بر گیاهان و روغن‌های لازم و اثر گذار برای پوست تهیه می گردند و متناسب با انواع پوست تولید میشوند.

 

تونر مناسب ترین محلول برای پاک سازی پوست

 

مزایای به کار گیری از تونر

 • ترمیم پوست:

تونر حامی پوست صورت است. پس از پاک سازی پوست، لایه های سطحی پوست نیاز به موادی دارا‌هستند تا خود را بازیابی نمایند. عنصرها ترمیم کننده پوست مانند هیالورونیک، سیرامید، گلیسیرین و اسید های چرب مناسب ترین رای این کار می باشند. چیزی که امکان دارد ندانید این است که یک تونر عالی دربردارنده اکثر این موادتشکیل دهنده است و قادر است خوبتر از مرطوب کننده و یا این که سرم فعالیت نماید.

 

تهیه و تنظیم pH پوست:

پوست شما به طور معمول بعداز استفاده از بعضی از اشکال کرم‌ها و چه بسا شست و شو , دچار عدم تعادل pH می شود و این عدم تعادل امکان دارد سطح پوست را بیش تر از حد اسیدی یا این که قلیایی نماید که برای سلامت پوست زیان‌آور است . تونر صورت با تنظیم  و متعادل سازی pH پوست، سبب داشتن  پوستی سالم‌تر و شاداب‌تربرای شما خواهد شد.

 

 • کوچک کننده منافذ:

منافذ بزرگ روی پوست  سبب می شود که خاک، روغن و سموم بیشتری وارد پوست شود و باعث تحریک و عفونت میشود . این پاک کننده پوست , منافذ پوست را کم کرده و سطح چربی پوست را نرمال می نماید.

 

 • کاهش التهابات پوستی و آکنه:

تونر جدا از پاک سازی باقی‌مانده آرایش صورت، پوست را نرم و صاف می نماید، قرمزی پوست را کاهش میدهد. همینطور تونر با خواص کوچک کنندگی و تمیز کنندگی منافذ،  احتمال ایجاد جوش در پوست شما را کاهش میدهد.

زمان مطلوب برای به کار گیری از تونر

تونر دو‌مین سطح پاک سازی پوست است. پس در آغاز پوست خویش را به خیر و خوبی شسته تا اثرات مواد آرایشی زدوده شو . زمان مطلوب استفاده از تونر سا‌عتها پایانی شب و قبل از خواب هست. زیرا در فاصله ای که خواب می‌باشید پوست شما قادر است زمان ریکاوری را به خیر و خوبی طی می نماید.

 

نحوه‌ی به کارگیری از تونر

 •  قبل از خواب هرگونه آرایشی روی صورتتان را به خیر و خوبی تمیز فرمایید و با آب سرد، صورت خویش را بشویید.
 •  با به کارگیری از یک پد آرایشی یا این که پنبه، تونر را به پوست صورت و گردن خویش بزنید.
 • صبح روز بعد، بعد از بیدار شدن صورت خود را با آب بشویید.

 

• جهت به جریان انداختن خون، پنبه را با ملایمت به صورت دورانی روی پوست صورت خویش بکشید.
• دقت داشته باشید از به کار گیری تونر دور چشم و نواحی لب پرهیز نمائید.

 

اشکال تونر

تونرها به سه نوع کلی تقسیم می گردند:

 • تونر بر مبنا الکل:

اکثر زمان ها دربردارنده مواد قابض مانند عنبر سائل میباشند. این دسته تونر ها موجب آزاد شدن رادیکال های آزاد و تحریک پوست می‌شوند. تونرهایی که بر پایه الکل هستند نباید در طولانی مدت استفاده شوند. به کارگیری طولانی مدت از آن سبب ساز پایین آوردن توان پوست در ترمیم خویش و کاهش تولید کلاژن می شود.
تمیز کننده های مطلوب برای پوست چرب، دارنده پاره ای الکل میباشند. در نتیجه تاثیری که بر پوست می گذترند بدین صورت است که آن را خشک تر کرده و منجر کشتن باکتری های سطح پوست میگردند. این مورد ای حیاتی است که اشخاصی با پوست خشک، این دسته پاک کننده پوست، را به کارگیری نکنند. چون منجر حادتر شدن خشکی پوستشان می شود.

 

 • تونرهای بر مبنا گلیکول:

تونر بر مبنا آب و گلیسرین همراه با عصاره های معطر مانند عصاره گل رز و یا این که عصاره مرکبات میباشند. این نوع اکثر زمان ها با اسم روشن کننده و خنک کننده پوست عرضه می شوند.

 

 • تونرهای بر پایه آب:

این تونرها با پایه آب و مواد موثری مانند آنتی اکسیدان ها که دربردارنده مواد ترمیم کننده پوست و مواد رابطه برقرار کننده با سلول‌هایی نظیر نیاسینامید می باشند.

 

راهنمای خرید تونر ( تونیک )

 • تونیک‌های دربردارنده اسید سالیسیلیک:

با ماده فعال سالیسیلیک اسید برای پوست آکنه‌ای این گونه از پاک سازی پوست، سبب می شود که چربی بیشتری از روی پوست زدوده شود و به مرور زمان سبب لایه برداری و حذف سلول های مرده می شود. از فواید دیگر این تونیک ها برای این نوع پوست، تولید کلاژن سازی و ارتقا گردش خون است.

 

 • تونرهای دربردارنده اسید لاکتیک:

با ماده فعال اسید لاکتیک برای پوست مختلط این گونه تونیک منجر هیدراته ماندن پوست شده و سبب نازک شدن پوست نمی‌گردد. این گونه تونیک، برای پوست مهم هم مطلوب می‌باشد.

 

 • ماده فعال کوآنزیم Q10 یا این که اسید هیالورونیک در تونرها:

این نوع از تمیز کننده پوست سبب می شود که پوستی هیدراته و نرم داشته باشید و سلامت پوستتان بیشتر محافظت گردد. تونرهای دربردارنده اسید هیالورونیک برای کسانی با پوست نرمال یا این که خشک پیشنهاد قابل قبولی است.

 

 •  اسیدهای آمینه مو جود در تونیک:

این مدل از پاک کننده پوست، سبب ساز التیام پوست شده و همینطور دارنده خواص سم زدایی قوی میباشد. در نتیجه تمام ناخالصی هایی که سبب ساز تحریک پوستتان می شود را حذف می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید