کفش جیر پاک کردن

کفش جیر خود را چگونه تمیز می کنید؟ ترفندهایی کاربردی

کفش های جیر یک جور کفش چرم نیز محسوب میشوند و ظاهر دوچندان زیبایی دارا‌هستند البته وقتی که کفش جیر آلوده و کثیف میشوند , بایستی با توجه و ظرافت دوچندان آنها را پاک نمایید چون به راحتی آسیب می‌بینند . همینطور برای این عمل می بایست از آب نیز به کار گیری فرمایید . طرز نظافت کردن آن‌ها مقداری منحصربه‌فرد است .

روش نخستین : از میان بردن خطوط روی کفش جیر

1 . برای آلودگی های ضخیم و محکم از چاقو به کار گیری فرمائید
بعضی اوقات مواد یخ‌زده و دوچندان سفتی روی کفش جیر باقی می‌مانند که در چنین حالتی میتوانید از چاقوی کند صبحانه به کارگیری فرمائید و آن را از روی کفش جیر بردارید . به آرامی این عمل را انجام دهید . مراقب باشید که بخش های سالم و پاک را با با چاقو لمس نکنید و همینطور میتوانید از چاقوی پلاستیکی یا این که سوهان ناخن نیز به کار گیری نمائید . مراقب باشید که کناره اجسامی که به کارگیری می‌کنید , دوچندان تیز نباشند چون به کفش آسیب وارد میکنند .

 

2 . از مسواک با حرکات دایره ای به کار گیری فرمائید
در صورتیکه حس می‌کنید که روی کفش جیرتان خطوطی افتاده است , خوبتر است از مسواک با حرکات دایره ای به کار گیری نمائید و سطح آن را مجدد صاف نمائید . معمولاً مسواک های پلاستیکی شایسته ترین مورد می‌باشند . همینطور میتوانید از یکی حوله نیز به کار گیری فرمائید تا مرحله کفش جیر را مجدد یک دست نمایید .

 

3 . در صورتی شیوه های بالا اثر گذار نبود از اتو به کارگیری فرمایید
روی کفش خویش یکی حوله بیندازید و آن گاه اتو را روی شرایط بخار قرار دهید و آن را روی کمترین دمای ممکن بگذارید . وقتی که اتو داغ شد , حوله را روی قسمت زخم آلوده کفش تکان دهید و آنگاه حوله را بردارید و روی آن قسمت براش بکشید . توجه داشته باشید که گرمای فراوان امکان دارد کفش را در گیر آسیب نماید . بدین ترتیب هیچ وقت نباید اتو را مستقیماً روی کفش قرار دهید . چندین وقت یک بار اتو را بردارید و بیشتر از 3 ثانیه آن را روی محل متبوع چه بسا از روی حوله نگه ندارید .

 

نحوه پاک کردن کفش جیر

 

روش دوم : از میان بردن لکه های آب
1 . به کار گیری از دستمال کاغذی یا این که پارچه برای برداشتن آب
هر زمان که آب و هر مایعی روی کفش سرازیرشد , سریعا میتوانید با یکی دستمال رطوبت را بردارید . کافی است دستمالی روی نواحی مرطوب بکشید . در حالتی که دستمال بیش تر از حد تر شد , یک دستمال خشک بردارید تا آب مازاد را به خویش جذب نماید و هر چه سریع تر این فعالیت را انجام دهید , کفش شما تمیزتر خواهد ماند .

2 . 24 ساعت طاقت فرمائید تا کفشتان کم آب شود
جیر مستعد آسیب دیدگی هنگام تر شدن است و بدین ترتیب بایستی شکیبایی فرمایید تا کفش کاملا کم آب شود . آنان را از گرما و نور مستقیم خورشید به دور نمایید و بایستی آنقدر حوصله فرمایید تا‌هنگامیکه به کفشتان دست می زنید , حس به طور کامل خشکی داشته باشید . زمان کم آب شدن کفش بستگی به عامل ها متفاوتی داراست , برای مثال درصورتی که کفش شما زیر باران ما‌نده باشد , احتمالاً می بایست 24 ساعت حوصله نمائید تا تماما کم آب شود .

3 . از یک براش به کارگیری فرمایید تا مقداری رطوبت را روی کفش پخش فرمائید
می‌توانید یکی براش پاک بردارید و آن را درون آب تماما پاکیزه و ولرم آغشته نمایید و پاره ای آن را حرکت دهید تا خیسی اضافه آن زدوده شود و بعد کل کفش را براش بکشید . مطمئن گردید که کفش به میزان یکسان مرطوب شده‌است و لکه ها به راحتی در معرض آب قرار گرفته است . احتمال دارد این روش مقداری برایتان تعجب آور و غریب باشد چون در آن از آب به کارگیری می‌کنید ولی بدانید که شایسته ترین شیوه برای از میان بردن لکه های آب به کارگیری از خود آب است .

4 . از یک دستمال به کار گیری فرمایید
می‌توانید یک دستمال را به میزان کافی مرطوب نمائید . بعد از آن این دستمال مرطوب را به طور ضربه ای به کفش بزنید تا تمام بخش های کفش جیر به مقدار کافی مرطوب و تر شوند . مراقب لک ها باشید و روی قسمت هایی که هیچ لکه آبی رنگ ندارند , مانور ندهید .

5 . کفش ها را شب تا صبح درون یک محیط بدون نور و خنک قرار دهید
کفش ها را در محلی قرار دهید که جریان هوا به خوبی در آن وجود داشته باشد . کفش جیر بیش تر از کفش های دیگر برای کم آب شدن به زمان نیاز داراست و بدین ترتیب می بایست یک 24 ساعت کامل حوصله فرمائید . هیچ گاه تاوقتی‌که کفش شما به مقدار کافی کم آب نشده , به آنان دست نزنید و اذن دهید کفش در معرض هوای آزاد خشک شود و آن‌ها را در معرض گرما و فروغ و روشنایی بی واسطه خورشید محافظت نکنید .

6 . مرحله انتها
پس از پاک شدن کفش ها روی آنها براش منحصر به فرد را بکشید تا گرد و غبار و آلودگی زدوده شود .

دیدگاهتان را بنویسید