چگونه روغن ریش درست کنیم؟

با ریش گذاشتن و مراقبت های آن بیشتر آشنا شویم

عموما تصور غالب بر این است که مردانی ریش می گذارند که فرصت رسیدگی به خود را ندارند و استفاده از روغن ریش , اما ریش گذاشتن نیازمند مراقبت های خاص خود است و ریش شکیل مستلزم صرف وقت است . شوره , و خارش یا این که زبری ریش در آغاز کار امری عادی است .

اما همگی این مشکلات راهکار دارد و آن استفاده از روغن های مخصوص ریش است . این روغن ها رشد ریش را بیشتر , خارش و شوره را رفع و سبب نرمي و لطافت ریش شما می شوند .

 

 

 

روغن یک محصول آرایشی بهداشتی است که برای ایجاد رطوبت و تغذیه پوست زیر ریش و ریش به کارمی رود تا ریش و سبیل آقایان ظاهری مطلوب و عالی داشته باشد .

 

روغن ریش

 

 

 

روغن ترکیبات خاصی ندارد , برای اینکه از بسياري از روغن های طبیعی و حامل در ساخت آن استفاده می شود . از مواد تشکیل دهنده و شایع در آن می توانیم به روغن نارگیل , روغن جوجوبا , روغن زیتون , روغن هسته انگور , روغن شاهدانه و چند اسانس و ترکیبات معطّر ديگر اشاره نمود .

 

 

 

چطور روغن ریش درست کنیم؟

درست کردن روغن  در منزل کار سختی نیست و می تونید با به کارگیری از دستور زیر یه روغن عالی و مطمئن برای خودتون درست کنید!

 

 

 

15 گرم روغن جوجوبا , 15 گرم روغن بادام و 1 قاشق روغن نارگیل رو درون یک بطری کوچک و مناسب بریزید و آن گاه 4 تا 5 قطره از روغن چوب صندل و چوب صدر رو هم به‌این ترکیب اضافه نمایید . در بطری رو محکم ببندید و این روغن ها رو به خوبی با تکان دادن بطری مخلوط نمایید . اکنون میتوانید از این روغن برای ریش و سبیل خویش استفاده فرمائید .

 

 

 

روغن ریش

 

مرحله ۱ استفاده از روغن ریش

 

ریش و پوست خود را زیر آن تمیز فرمایید . استفاده از آب گرم برای شستشوی صورت همیشه موثر است . این عمل سبب باز کردن منفذهای پوستی در صورت شما شده و به روغن اجازه میدهد تا در اعماق آن نفوذ نماید . پیش از استفاده از روغن , صورت خود را با حوله خشک نموده و خیس نمایید .

 

 

 

مرحله ۲

 

چند قطره روغن را در کف دست خود قرار داده و آنرا با یک روغن اساسی مثل رزماری یا این که اسطوخودوس مخلوط نمائید . اکنون دست های خویش را به آرامی مالش دهید تا روغن گرم شود .

 

 

 

 

مرحله ۳

 

آنگاه , روغن را روی صورت خویش بمالید . از ریشه ها آغاز کنید و مطمئن گردید که کل ریش را پوشانده اید . از شانه ای استفاده فرمائید تا روغن بطور یکسان پخش شود .

 

 

 

به یاد داشته باشید موقع استفاده از روغن از حرکات دایره ای استفاده نمائید . این پوست شما را ماساژ می دهد و فواید روغن را افزایش می‌دهد .

 

 

 

مرحله ۴

 

شما میتوانید روغن را در یک شب یا لااقل برای چند ساعت بر روی صورت بگذارید . بعداز پایان کار , روغن را از صورت خود بشویید . صورت خود را خشک نمایید .

 

 

    Not Tags

دیدگاهتان را بنویسید