آرایش کردن

آرایش پوست‎های حساس

آرایش پوست‎های حساس

اگر از کسانی می‌باشید که پوست حساس دارا‌هستند , می بایست بیش تر از دیگر افراد مراقب گزینش اسباب آرایش و پیرایش و شیوه پیرایش خویش باشید .
آرایش و پیرایش پوست های اساسی اهمیت متعددی دارااست , زیرا با یک غلط کوچک پوست صورت ملتهب یا این که در گیر جوش و آکنه میگردد .

شستن صورت

پیشین از آغاز پیرایش , صورت را با ژل شستشوی صورت و آب ولرم بشویید . اما می بایست در تعیین ژل یا این که صابون شستشوی صورت هم توجه نمایید , زیرا در صورتی با صورت شما سازش نداشته باشد , موجب آلرژی می‌گردد . افزون بر آن , در ماه‌های سرد سال , از پاک کننده‌های روغنی به کار گیری فرمایید تا بی آبی پوست را از دربین برده و آن را هیدراته نماید .

استفاده از مرطوب کننده

زمانی پوست صورت به طور کامل پاک شد , آن را هیدراته فرمایید . از‌آنجا‌که پوست با اهمیت خیلی زود کم آب و ملتهب می‌گردد , با به کار گیری از کرم‌های مرطوب کننده پوست آن را هیدراته نمایید . برای این عمل ابتدا با یک لایه مرطوب کننده صورت را بپوشانید ; آن گاه به سراغ باقی آرایش و پیرایش بروید . کرم‌هایی که دربردارنده بابونه است , می تواند التهاب پوست را از دربین برنده شود . کرم‌های دربردارنده آلوئه‌ورا , روغن آفتابگردان و روغن کاندولا نیز به هیدراته کردن پوست امداد می کند .

کرم پودر و کانسیلر

واجب نیست کل صورت را کرم پودر یا این که کانسیلر بزنید ; آن‌ها را تنها برای قسمت‌هایی از صورت که حقیقتا به آن نیاز داراست , به کار گیری نمایید و به باقی پوست زمان تنفس بدهید .

اسباب آرایش چندمنظوره

در شرایطی که پوست حساسی دارید , هر چه از اسباب و اثاث پیرایش کمتری به کار گیری فرمائید , خوب تر است . درین حالت , می توانید از کرم‌های چندمنظوره یاری بگیرید . برای مثال به به جای اینکه از کرم مرطوب کننده و کرم پودر به صورت جدا به کارگیری نمائید , از کرم‌های ضد آفتاب رنگی به کار گیری نمایید که دیگر نیازی به کرم پودر نداشته باشد . به ابلاغ دیگر , خوبتر است با یک تیر دو نشان بزنید تا پوست کمتر در معرض مواد آرایشی قرار بگیرد .

تمیز نگه داشتن اسباب و اثاث آرایش و پیرایش

برای اشخاصی که پوست حساسی دارا‌هستند , نظافت کردن اسباب پیرایش فراوان اساسی است . در واقع بایستی هفته‌ای یک توشه فرچه و برس‌های پیرایش را بشویید , در غیر این صورت پوست ملتهب می‌گردد . هنگام استعمال از آن‌ها نیز بایستی توجه نمائید , زیرا در شرایطی که فرچه‌های آرایشی را سفت روی پوست بکشید , التهاب پوستی بیشتر می گردد . اسفنج آرایشی تخم‌مرغی مورد قابل قبولی برای پخش کردن مواد آرایشی روی صورت با پوست با اهمیت است .

پاک کردن آرایش و پیرایش

 

آرایش کردن

همان‌قدر که به آرایش و پیرایش صورت اهمیت می‌دهید , بایستی به پاک کردن آن نیز دقت فرمایید . از‌آن‌جا‌که باکتری‌هایی که روی کرم پودر , فرچه‌ها یا این که دیگر اثاثیه آرایشی است , به آسانی به پوست منتقل میگردد , خوبتر است آرایش و پیرایش را به نیکی منزه نمایید . پوست می بایست ساعاتی در زمان شبانه روز نفس بکشد , پس در حالتی که آرایش و پیرایش را منزه نکنید , این زمان را از آن گرفته‌اید .

اسباب پیرایش مایع , معطر و رنگی به کار گیری نکنید

اسباب آرایش و پیرایش جامد برای کسانی که پوست حساسی دارا‌هستند , خوبتر است , زیرا ترکیبات ساده‌تری داراست و از آب که منشا باکتری‌هاست , برای ساخت آن ها به کار گیری نشده است .

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید اسباب آرایش و پیرایش بایستی به آن اعتنا فرمائید , اسباب و اثاث پیرایش عطری است . خوب تر است بدور این دسته اسباب و اثاث آرایشی را خط بکشید . اگر چه آنان جذابیت متعددی دارا‌هستند , ولی اسانس جان دار در آن منجر التهاب به صورت کلی پوست تن , به ویژه پوست صورت میگردد .

گزینش اسباب آرایشی رنگی نیز برای پوست‌های دارای اهمیت مطلوب نیست . زیرا رنگدانه‌ها کم آبی پوست را بیشتر کرده و خوب تر است از اسباب آرایشی به کارگیری فرمائید که رنگدانه‌های کمتری داراست یا این که دربردارنده رنگ‌های ارگانیک است . برای مثال به جای کرم پودرهای رنگی از بی بی کرم‌ها استعمال فرمائید یا این که به جای رژ لب‌ بنفش و سرخابی یا این که سایه‌های دیده سبز و آبی رنگ از رنگ‌های طبیعی‌تر یاری بگیرید تا مبتلا حساسیت پوستی نشوید

دیدگاهتان را بنویسید