اتو مو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اتو مو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یکی‌از راه‌های کمک به اقتصاد خانواده که از سوی خانم‌ها میتواند اجرا شود , صرفه‌جویی در هزینه‌های مرتبط با آرایش , پیرایش و زیبایی است که با آموزش و فراگیری چند تکنیک ساده اکثری از آنان قابل اجراست . برای مثال روز جاری برای شما به زبان ساده می‌گوییم که چه‌طور میتوانید موهایتان را در داخل منزل اتو یا این که سشوار نمائید که تا حد زیادی شبیه آرایشگاه‌های بیرون جلوه نماید .

 

اتو مو در سایزهای مختلف در بازار عرضه می‌شود که هر یک برای موهای خاصی کاربرد دارد . به این ترتیب با توجه به نوع مو و کوتاه یا این که بلند بودن آن , بهترین وسیله را برای اتوکشیدن مو انتخاب نمائید .

 

سایز اتو مو

اتو مو سایز کوچک ۱٫۵سانتی برای موهای بسیار کوتاه یا این که صاف کردن چتری‌ها مناسب است .

 

اتو مو ۲٫۵ سانتی برای موهای کوتاه , مثلا تا پایین گوش , و همینطور موهای نازک کاربرد دارد .

 

اتو مو سه سانتی برای اتوکشیدن موهای بلند تا روی کتف و همچنین موهایی که ضخامت متوسطی دارند مطلوب است .

 

اتو مو ۳٫۵ سانتی برای اتوکشیدن مو‌های ضخیم , پرپشت و پایین‌تر از سرشانه مطلوب است و سرنوشت اتو مو پنج سانتی برای موهای قطور و فراوان بلند کاربرد دارد .

 

اتو مو سرامیکی

اتو موی هایی که صفحه سرامیکی دارا هستند حرارت را به صورت یکسان پخش می‌کنند و جراحت کمتری را موجب می شوند . اتو مو سرامیکی می‌تواند شایسته ترین تعیین برای اتوکشیدن موی باشد .

 

اتو موی تیتانیومی

اتو موی های تیتانیومی خیلی سریع‌تر از اتو موهای سرامیکی گرم می گردند و گرما را هم سریع‌تر منتقل مینمایند . در شرایطی که به‌تدریج از اتوی موی استفاده می کنید , این انتخاب برای شما ضرری نخواهد داشت , ولی اگر به طور مداوم موهایتان را اتو میکشید یا این که اتو مو را بازه زیادی روی مو قرار می‌دهید , احتمال آسیب با این اتو زیادتر است .

 

اتو مو تورمالین

تورمالین یک ماده معدنی کریستالی است که تکه‌شده و به عنوان روکش صفحات اتو استفاده می‌گردد . اتوکشیدن مو با اتو‌موی تورمالین منجر می‌شود مو براق‌تر و صاف‌تر شده و کمتر وز نماید .

 

نحوه استفاده از اتو گیسو

پیش از اتوکشیدن موی حتما از اسپری محافظت‌کننده موی در قبال حرارت به کار گیری فرمایید

 

چند نکته مهم در استفاده از اتو مو

مهم این است که قبل از اتوکشیدن مو حتما از اسپری محافظت‌کننده مو در قبال حرارت استفاده فرمائید . قرار گرفتن موی در معرض حرارت ۳۶۵‌درجه باعث کم آب شدن و شکنندگی گیسو شده و در غایت موی می‌سوزد و جراحت می‌بیند . بنابراین پیش از اتو کشیدن گیسو و هنگامی که هنوز یه خرده نم دار و مرطوب است , کمی سرم مو یا این که اسپری موی اختصاصی اتوی گیسو به کل موها بزنید تا محافظی در میان آن و اتوی موی قرار بگیرد . برخی از محصول ها منحصربه‌فرد اتوکشیدن گیسو بیش تر از حد مرطوب هستند و هنگامی اتو میکشید با قرار به دست آوردن در قبال حرارت بالا به جای این که از مو حفظ نمایند به آن آسیب میرسانند . حتما از محصولات باکیفیت و آزمایش شده استعمال نمایید .

 

دمای اتو موی را از ۱۸۵ درجه سانتی‌گراد ( ۳۶۵ درجه فارنهایت ) فراتر نبرید . گیسو هم مانند ورقه در دمای ۲۳۰ جايگاه سانتی‌گراد می‌سوزد . براین اساس خوبتر است حتی در صورتی اتو گیسو شما درجه‌ای بالاتر از ۳۶۵ مرتبه فارنهایت دارد , حداکثر حرارت آن را روی ۳۶۵ مرتبه فارنهایت نگه دارید . اگر موهای نازک‌تری دارید این دما بایستی در بین ۳۰۰ تا ۳۲۵ مرتبه باشد .

 

اتو گیسو را بعد از به کار گیری حتما پاک فرمائید .

با اعتنا به این‌ که به موها اسپری یا این که محصول ها آرایشی دیگری می‌زنید , اتوی گیسو هنگام به کار گیری این محصولات را به خویش جذب می نماید و درصورتی که آن را منزه نکنید , منجر کثیف شدن گیسو و جراحت دیدن آن میشود . بدین ترتیب پس از هر بار استعمال از اتوی مو با یک دستمال خشک و مقداری الکل صفحه ها اتو را تمیز نمایید تا آلودگی روی آن باقی نماند .

 

به روش‌های گوناگون باعث می‌گردد موی حالت‌های مختلفی داشته باشد . این را بدانید اتوی مو مدام تنها قرار نیست موهایتان را یکپارچه صاف نماید . می‌توانید اتوی گیسو را روی موهای بافته شده بکشید تا گیسو تاب‌دار شود . همچنین می توانید موی را طوری اتو بکشید که حالت‌دار شود .

 

در شرایطی که میخواهید موهایتان پاره ای پوش داده شود هنگام اتو کشیدن گیسو هنگامی که به تاج موی رسیدید مو را به جهت بالا اتو کشیده و با برس از تحت شانه بزنید تا پف بیشتری بگیرد . برای اینکه به‌این حالت بماند پاره ای اسپری حالت‌دهنده بزنید .

 

هشت توصیه و نکته طلایی برای اشخاصی که از اتو گیسو و بابلیس به کارگیری می نمایند

۱ – قبلی از اتو کشیدن موها , حتما موها را با سشوار کم آب فرمایید .

 

۲ – بعداز کم آب کردن , از براق کننده‌ های موی در لابه لای موها استفاده فرمائید .

 

۳ – اگر موهای خیلی فر یا این که وزی دارید , برای اتو کشیدن , لایه‌های باریک و نازکی از موها را بردارید .

 

اتو مو

 

برای موهای فر , تنها قبل از اتو از درخشان کننده‌ ها استفاده نمایید

و از واکس و کرم موی بعد از اتو , برای گرفتن خورده موهای روی رمز و مو خوره‌ ها , آن نیز به اندازه خیلی کم استعمال نمایید ( به کارگیری از واکس و کرم مضاعف بعداز اتو برای موهای فر , آنها را وز خواهد کرد و قبل از آن نیز در صاف کردن موها شمارا در گیر اختلال می ‌سازد . )

 

۴ – برای موهای صاف که تنها یه خرده موج دارا‌هستند , حتما گذشته از اتو , موادی نظیر واکس یا این که کرم موی را به میزان کم به نوک انگشتان زده و به همگی جای موهایتان بمالید تا پوششی در میان گیسو و اتو باشد و از سوختن گیسو دوری شود , چون این موها نسبت به موهای فر آسیب پذیر ‌تر و ضعیف ‌ترند .

 

۵ – برای موهای خیلی فر بعد از یک بار اتو کشیدن لایه های ظرافت از مو , مقدار کمی واکس را کف دست‌ ها زده و روی موها بکشید و بعد مجدد با جدا کردن لایه ‌های ضخیم‌ تر مو , آنها‌را اتو فرمائید تا به طور کامل صاف شوند .

 

۶ – اتو کشیدن موها از ریشه , به موها جراحت جدی رسانده و منجر ریزش آنها خواهد شد . پس با مسافت از ریشه ی موها , آن ها را اتو نمایید .

 

۷ – استفاده مکرر و زیاد از اتوی موی سبب ساز ریزش و کم شدن و فاصله انداختن بین موها خواهد شد , پس بهتر است تنها در مواقع خاص , این فعالیت را انجام دهید .

 

۸ – موهای رنگ و مش شده و‌ هایلایت را حتما گذشته از اتو , با مقدار یه خرده واکس موی بپوشانید تا کمتر جراحت ببینند , زیرا دکلره و رنگ , مقاومت مو را در قبال حرارت کم می‌ نمایند و به راحتی در اثر گرما , موها از اواسط می شکنند و می‌ ریزند .

دیدگاهتان را بنویسید