کرم ضد آفتاب را بعداز کرم پودر بزنیم یا این که قبل از آن

کرم ضد آفتاب را بعداز کرم پودر بزنیم یا این که قبل از آن

خيلي از خانم‌ها نمیدانند که نخست بایستی کرم ضد آفتاب بزنند و یا این که کرم پودر و یا این که نمی دانند که چطور کرم ضد افتاب را با فونداسیون به صورت بزنند؟ از طرفی معلوم نیست که آیا استعمال از کرم ضد افتاب با فونداسیون می تواند از پوست دربرابر اشعه های فرابنفش خورشید محافظت نماید یا خیر؟

اول کرم ضدآفتاب یا اولیه کرم پودر کدام بهتر است؟

خيلي از خانم‌ها نمیدانند که ابتدا می بایست کرم ضد آفتاب بزنند و یا این که کرم پودر و یا این که نمی دانند که چطور کرم ضد افتاب را با فونداسیون به صورت بزنند؟ از طرفی معلوم نیست که آیا استفاده از کرم ضد افتاب با فونداسیون قادر است از پوست دربرابر اشعه های فرابنفش خورشید محافظت کند یا این که خیر؟

بایستی پیش از آرایش , سطحی ضخیم از کرم ضد آفتاب را به صورت بزنید و بعد از کرمهای ديگر استفاده نمائید و بر اساس نوع پوست , شدت حساسیت و تعداد دفعاتی که دربرابر تابیدن نورخورشید قرار می گیرید باید کرم ضد افتاب خود را تمدید نمائید .

مثلا اگر پوست شما پس از 20 دقیقه ذیل نور بودن قرمز می شود , می بایست از کرمی که SPF ) 15 ) داراست و بازه 300 دقیقه از اشعه ی مضر خورشید , نگهداری می نماید استعمال فرمایید بعداز پایان 300 دقیقه می بایست آنرا مجدد به پوست بزنید . حتماً پیش از استعمال از ضد افتاب , مرطوب کننده بزنید . در شرایطی‌که پوست شما خشک است حتماً در تابستان از مرطوب کننده هایی که ضدآفتاب هم دارند استفاده نمائید .

اول ضد افتاب بزنیم یا این که کرم پودر , کرم پودر اولیه بزنیم یا این که ضد آفتاب

اغلب کرم پودر ها دارنده ترکیبات معدنی مثل اکسیدروی و تیتانیوم هستند که منعکس کننده روشنایی خورشیدند .

به این ترتیب بعنوان ضدآفتاب با SPF پائین یعنی در توا‌ن ۸ تا ۱۰ عمل می کنند اما بهتر است ابتدا یک لایه ضدآفتاب با SPF مطلوب برای وضعیت آب و هوایی مالیده شود و پس از کرم پودر استعمال شود .

در شرایطی که قرار باشد در کنار ضد آفتاب از کرم های مرطوب کننده , ضد لک و … در طول روز استفاده شود , ضدآفتاب می بایست خارجی ترین لایه روی پوست باشد .

البته در خصوص استفاده از مواد آرایشی مانند کرم پودر و … برعکس است یعنی ضدآفتاب می بایست داخلی ترین لایه روی پوست باشد و دیگر مواد روی آن قرار گیرند .

 

کرم ضد آفتاب با چه SPF مطلوب است؟

SPF بالای 30 کفایت می نماید . کرم ضد افتاب را بایستی کاملاً روی صورت مالید تا محو و جذب پوست شود و برای نگهداری از هر دو اشعه ی UVA و UVB بایستی درپی کرم ضد آفتابی باشید که‌این 3 شاخص را داشته باشند : زینک اکساید , تیتانیوم اکساید و اوبنزون . ( Zinc Oxid , Titanium Dioxide , Avobenzone )

زینک اکساید و تیتانیوم اکساید دو ماده ی ضدآفتاب فیزیکی می باشند , چنانچه پوست حساسی دارید می بایست از کرم های ضدآفتابی به کارگیری کنیدکه مشمول این مواد بوده و سبب ساز اسیب پوست نشوند . این مواد مانند ماسک کار نموده و از برخورد امواج زیان آور خورشید با پوست جلوگیری می کنند و میتوانید از آنان در زیر فونداسیون استفاده نمائید . این مواد مثل پرایمر عمل می نمایند و فراموش نکنید که روی گوش ها و گردنتان نیز بزنید!

 

چطور کرم ضد آفتاب را موقعی که آرایش صورت دارید تمدید کنیم؟

برای این که بيش ترین مراقبت پوستی را داشته باشید , کرم ضد آفتاب باید مستقیما روی پوست زده شود و کلیه ی مرطوب کننده ها و اثاثیه آرایشی باید روی آن استفاده شوند . برای تمدید آن شایسته ترین کار این است که کل صورت بشویید و مجدد کرم بزنید – باآنکه خيلي از خانم‌ها همچین کاری را نمی کنند!

در نتیجه استفاده از یک پودر ثبت کننده ی آرایش مینرال ( معدنی ) که دارنده SPF باشند میتوانند تا حد زيادي از پوست مراقبت نمایند البته تنها در صورتی که پایه ی ضد افتاب اصلی روی پوست وجود داشته باشد .

بستگی دارد که آیا عرق زیاد می کنید و یا شنا می‌کنید , کرم ضد افتاب می بایست هر 2 تا 3 ساعت تمدید شود . اما چنانچه خیس نمی گردید 4 تا 6 ساعت ماندگاری ضد افتاب وجود دارد .

اغلب اشخاص هنگامی که ضدآفتاب می زنند , میزان کافی از آنرا به پوست نمی مالند و ميزان استفاده آنان صرفا ۲۵ تا ۵۰ درصد مقدار لازم است . ضدآفتاب باید به کمی استفاده شود که یک لایه نازک بر روی پوست تشکیل دهد و بتواند اثر محافظتی خود را بطور کامل اعمال نماید .

علاوه بر این , نزدیک به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبلا که از منزل خارج گردید . می بایست کرم ضد آفتاب را روی پوست خود بزنید زیرا در حدود نیم ساعت ارتفاع می‌کشد تا ضدآفتاب جذب پوست شده و اثرش استارت شود . در هوای ابری نیز حتماً می بایست ضدآفتاب زد چون ابرها نمی توانند اشعه مضر ماوراء بنفش را جذب کنند و تقریباً در هوای ابری ۸۰ درصد این اشعه به پوست میرسد .

 

اول کرم ضد آفتاب یا این که نخستین کرم پودر و پیرایش

علا وه بر این چون در هوای ابری گرما و نور و روشنایی شدید افتاب که میتواند سبب شود افراد به محیط های سربسته و سایه بروند وجود ندارد , در نتیجه احتمال این‌که اشعه ماوراءبنفش بیشتری به آنان رسد ارتقا مییابد . چون این اشعه قابل مشاهده نیست . پس نظیر روزهای آفتابی حتی دقیقتر از آن می بایست در روزهای ابری نیز ضدآفتاب زد .

دیدگاهتان را بنویسید