عطر

عطر و ادکلن را ماندگار تر کنیم!

چگونه بوی عطر را ماندگار تر کنیم؟

برای این‌که عطر شما دوام بیشتری داشته باشد شما باید اطمینان حاصل کنید که‌این بو قادر است با پوستتان ارتباط برقرار کرده و تمام روز بماند . در ادامه روش های را بیاموزید تا به شما اطمینان بدهد که بوی عطرتان در سرتاسر شب یا روز قوی و خوب باقی می ماند .

1 . فورا بعد از حمام خود عطر بزنید :

زمان مطلوب زدن عطر به ماندگاری رایحه شما در تمام طول روز امداد می نماید . برای کسب بهترین نتیجه , عطر خویش را درست پس از دوش گرفتن و خشک کردن بمالید .

2 . قبل از استفاده از مرطوب بودن پوست اطمینان حاصل نمائید :

به کارگیری از لوسیون مرطوب کننده قبل از استفاده از عطر , باعث ماندگاری بیشتر بو می شود .

3 . روی پوست لخت اسپری نمائید :

از زدن بو روی پارچه و لباس پرهیز کنید . بو روی پوست بهترین بو را می‌دهد و طول عمر عطر را ارتقا میدهد .

4 . به نقاط نبض خویش عطر بزنید :

رایحه نسبت به گرما واکنش نشان می دهد و استفاده از نقاط نبض شما می تواند به انتشار رایحه در طول روز یاری دهد . سعی کنید روی گردن , قسمت داخلی آرنج , مچ دست یا پشت زانو را عطر بزنید .

 

5 . قبل از استفاده مقدار کمی وازلین را به نقاط نبض خویش بمالید :

در شرایطی که به عطر و بوی زندگی کمی نیاز دارید , قبلی از استعمال مقدار کمی از وازلین را روی نقاط نبض خویش بمالید . وازلین به عنوان یک نگهدارنده بو عمل می نماید و به ماندگاری آن کمک می نماید .

6 . عطر را مالش ندهید :

مالیدن مچ دستان به هم , مواد شیمیایی را تجزیه می نماید و سبب می شود نت های برتر سریعتر , تجزیه شوند . در‌صورتی‌که نمی توانید بو خویش را اسپری فرمایید , آن را به آرامی روی پوست خویش بمالید .

7 . رایحه را روی موهای خویش اسپری نمائید و موهای خویش را برس بزنید :

در‌حالتی که میخواهید رایحه و بوی مازاد در موهای خویش داشته باشید , میتوانید آن را روی برس خویش اسپری کرده و آن را روی موهای خشک اعمال فرمایید . رایحه خویش را مستقیماً بر روی موهای خویش نپاشید , زیرا الکل موجود در بسیاری از عطرها باعث ایجاد آسیب می شود .

8 . از لوسیون معطر و سایر محصولات استفاده فرمایید :

راه دیگر برای به حداکثر رساندن رایحه شما خرید لوسیون ها , مواد شستشوی بدن و سایر محصولات دیگر است .

 

9 . ادکلن را روی توپهای پنبه ای اسپری کنید و در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید تا برای لمس کردن مصرف شود :

برای تقویت بو , رایحه خویش را بر روی یک‌سری عدد پنبه بریزید و در حالی که تر می‌باشند , آن‌ها را در یک انبان پلاستیکی قرار دهید و تمام هوا را از پلاستیک بیرون فرمایید . آن ها می بایست به میزان کافی مرطوب بمانند تا بعداً طی روز به کارگیری شوند .

10 . ادکلن خود را در مکانی خنک و تاریک نگهداری فرمایید :

بو می تواند در نوسان دما یا رطوبت شکسته شود . به جای اینکه عطر و ادکلن های خود را در حمام قرار دهید , آن را در یک کشو خنک و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگه دارید .

11 . ادکلن خود را در بطری اصلی خود نگه دارید :

در حالی که‌این روند تا حدودی منسوخ شده‌است , بعضی از مردم هنوز دوست دارند عطر خویش را در بطری های جداگانه و فانتزی حفظ نمایند . هر چند ممکن است این یک ظاهر خوشگل داشته باشد ولی باعث می شود که هوا عطر شما را اشباع نماید و همین امر می‌تواند ترکیب شیمیایی آن را تغییر و تحول دهد .

 

12 . بطری خود را تکان ندهید :

حرکت دادن عطر همینطور می تواند هوا را به عطر تزریق کرده و طول عمر آن را کوتاه نماید .

13 . ادکلن با ماندگاری خوب بخرید :

بعضا از  ادکلن به طور طبیعی بیشتر از سایر , چه بر روی پوست و چه در بطری ماندگار خواهند شد . عطر و ادکلن در غلظت های گوناگون فروخته می شوند , بدین معنی که نسبت های مختلف روغن عطر به الکل موجود است .

با استفاده از این نکات میتوانید بوی عطر خود را تا حد ممکن ماندگار نگه دارید . این فرآیند را با خرید بو و ادکلن به شیوه صحیح برای نیازهای خود شروع فرمائید . بعد آن را به درستی نگهداری نمائید و از انجام هر کاری که ممکن است باعث تجزیه عطر شود دوری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید