رنگ کردن مو در پریودی ضرر دارد؟

رنگ کردن مو در پریودی ضرر دارد؟

زمان پریودی با تغییرات هورمونی و جسمانی در زنان همراه است . درین زمان سطح هورمون های زنانه یعنی استروژن و پروژسترون ( Progesterone ) به هم می‌خورد و این بی‌نظمی هورمونی قادر است دیگر واکنش های بدن را نیز تحت‌تأثیر قرار بدهد . مثلا امکان دارد بعضی از خانم های جوش های صورت را تجربه نمایند و بعضی ديگر درد شدیدی در سینه ها و زیر شکم را تجربه می‌نمایند . تغییرات عاطفی و احساسی نیز که قسمت جدانشدنی زمان پریود است .

 

تأثير رنگ مو در زمان پریودی بر موها چیست؟

زمان قاعدگی , هنگامی است که تعادل هورمون های زنانه تغيير می نماید , بی‌نظمی هورمونی و افزایش درجه حرارت بدن و در نتیجه واکنش بدن به تغییرات شیمیایی مانند رنگ کردن مو در زمان قاعدگی , متفاوت و خاص میشود .

به همین جهت وقتی که بعضی از زنان در دوره قاعدگیشان موهایشان را رنگ می نمایند رنگ به خوبی روی موها نگه داشته نمیشود و بیشتر از دوران معمول , رنگ گرفتن موها طول می‌کشد که این این مسئله می تواند به دلیل نازک ترشدن پوست بدن , سبب سوزش یا خارش در زمان رنگ موی شود .

ولی این داستان در همه ی زنان بطور یکسان صدق نمیکند , البته غالبا و با نگاهی به تجربه بسياري از آرایشگران این قضیه صدق می نماید , حتی‌د‌ر بسياري موارد ممکن است رنگی که برای موهای خود گزینش کرده اید رنگ موردنظر از آب در نیاید .

بیشتر زنان که موهایشان را با رنگهای روشن تر نظیر بلوند , قرمز یا پلاتین رنگ می نمایند , از رنگ نهایی ناراضی هستند . با توجه به اینکه توان نفوذ پذیری رنگ در این زمان کم تر شده , نمی تواند موهای سفید موجود بر روی سر را بطور کامل پوشش دهد .

پریودی
تأثير رنگ مو در زمان پریودی بر موها

این قضیه برای زمانی که میخواهید موهایتان را از رنگ تیره به روشن , در بیاورید , بیشتر ظاهر است , پس , بهتر است منتظر پایان دوره قاعدگی خویش باشید و سپس اقدام به رنگ مو نمائید . هر چند هیچ توضیحی علمی دقیقی درباره تاثیر ظریف رنگ مو در دوران قاعدگی و ميزان تاثیر داشتن آن روی مو نیست , اما زنان زیای هستند که از این مورد شکایت دارند .

باز هم تأکید می کنم که‌این این مورد برای تمامی زنان صدق ندارد و بسته به نوع بدن هر فرد و ميزان تغییرات هورمونی در بدن متعدد است , البته بطور کلی و طی آزمایشی که بر روی صدها نفر که بوسیله دانشگاه ایالتی در ایالات متحده انجام گردید تعداد زیاد کمی از افراد , رنگ مو را همانند روزهای عادی ( فارغ از قاعدگی ) و مطابق با رنگ درج شده بر روی محصول اخذ کردند .

زمان قاعدگی وقتی است که موها زودتر رشد می نمایند زیرا سطح هورمون ارتقا می‌یابد . درین زمان , مو می تواند در ۳ تا ۴ روز رشد نماید , در حالیکه بطور معمول , طی یک هفته تا ۱۰ روز , موی جدید رویش می نماید .

همچنین به علت تغییرات هورمونی در بدن , پوست نیز حساس تر شده , در نتیجه رنگ کردن مو در حین قاعدگی و یا هرنوع تحریکات پوستی ديگر , سبب صدمه زدن و یا این که ایجاد قرمزی و کبودی بر روی پوست می شود , بهتر است که اذن دهید , زمان قاعدگی شما به آخر رسد و آن‌گاه مبادرت به رنگ کردن و از بین بردن موهای زاید کنید .

 

آیا می‌توانیم در زمان دوران قاعدگی موهای خود را رنگ کنیم؟

در پاسخ بدین سؤال می بایست اذعان کرد که نمیتوان پاسخ معلوم و کاملاً واضحی داد , چون به دلیل تفاوت داشتن تغییرات هورمونی سطح بدن از فردی به فرد ديگر و همچنين جنس مو , پوست و ژن افراد , تأثير رنگ مو در حین قاعدگی از شخصی به فرد دیگر متعدد است .

 

جمع بندی رنگ مو در زمان پریودی

در زمان قاعدگی به علت تغییرات فیزیکی و هورمونی , سطح بدن که ناشی از رها شدن و از بین رفتن تخمك هاست , سیستم طبیعی بدن مانند مدام نخواهد بود بنابراین لازم است در‌این زمان محافظت بیشتری از بدن خود داشته باشید .

یکی از مواقعی که خوبتر است در‌این زمان رعایت کنید جلوگیری از انجام کار های زیبایی مثل رنگ موی در زمان قاعدگی و از بین بردن موهای زاید است که به علت تحریکات پوستی که در بدن تولید شده تأثير مورد دلخواه را نخواهد داشت . همچنین در مواردی که پوست حساس تر است ممکن است سبب صدمه زدن به پوست نیز شود .

دیدگاهتان را بنویسید