راهنمای انتخاب کلاه گیس مناسب با فرم صورت

راهنمای انتخاب کلاه گیس مناسب با فرم صورت

کلاه گیس چیست ؟

کلاه گیس ( به انگلیسی wigs ) به نوعی موهای مصنوعی ( الیاف ) گفته می شود که بر روی يک پارچه ای دوخته شده و بوسیله یک کش بر روی راز قرار میگیرد , به عبارتی کلاهی است که روی آن از موی تشکیل شده شده‌است . کلاه گیس سازه به علل پزشکی و زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد , علل پزشکی مثل ریزش مو , طاسی , شیمی درمانی و یا فقط جهت زیبایی و تزیین .

 

گیس های موجود در بازار جهانی اکنون به دو صورت کلی یافت می‌شوند

کلاه گیس های طبیعی :

این دسته از  گیس ها عموما برای مصارف روزانه و استفاده طولانی مدت مناسبتر می باشند . ولی قيمت های بسيار بالايي داشته و برای تمامی افراد خرید این نوع کلاه گیس به راحتی میسر نیست . برای ساخت این دسته کلاه گیس نخست موهای طبیعی را طی فرآیند های متفاوتی ضد عفونی و تمیز کرده آن گاه به رنگ موردپسند در آورده و یا بی رنگ کردن از آن ها استعمال می نمایند .

در این مجموعه عموما گیس هایی با رنگ های طبیعی مثل قهوه ای , مشکی , عنابی و … یافت می گردند .

کلاه گیس های مصنوعی :

این نوع از  نسبت به نوع طبیعی بهینه تر می باشند اما باید این نکته را در لحاظ گرفت که کلاه گیس های طبیعی ظاهری کاملاً شبیه به موی طبیعی روی سر شما دارند .

اما در این بین  گیس های مصنوعی از جنس الیاف مصنوعی میباشند و غالبا شبیه به مو انسان ساخته می‌شوند . این نوع از کلاه گیس ها دارای رنگ های فانتزی و مدل های مضاعف متنوعی هستندکه در فروشگاه تیناویگ یافت میشوند .

علاوه بر این گونه بندی گیس ها در سه اندازه مختلف کوتاه , متوسط و بلند همچنین مدل زنانه و مردانه قرار میگیرند که هر یک در نوع خویش تنوع بسياري دارند . کلاه گیس های کوتاه حدودا مقدار ای تا روی گردن کلاه گیس های متوسط حدودا تا روی شانه و قدری پائین تر و  گیس های بلند طولی تا کمر یا باسن دارند .

زنانه مطلوب با میزان و فیزیک کلی سر بانوان و  مردانه مطلوب با سر آقایان طراحی شده‌است . گذشته از استفاده از  گیس شما احتیاج به یک کلاه طاسی دارید تا به خیر موهای زیرین و سر شما‌را بپوشاند . کلاه طاسی هم به صورت جدا قابل خرید است .

کلاه گیس

 

انتخاب کلاه گیس طبق فرم صورت

تعیین  زنانه طبق فرم صورت درست به اندازه مدل موی خودتان اهمیت دارد . گهگاه مدلی به شما می‌آید و دسته دیگری جذابتان نمی‌کند . برای اینکه بدانید کدام کلاه گیس به کدام صورت می‌آید , راهنمای زیر کمکتان خواهد کرد .

صورت گرد :

برای صورت گرد موهای کوتاه و شلوغ ایده‌ال میباشند . همچنین چنانچه موها جزو پیشانی را بپوشانند , فرم صورت زیباتر بنظر خواهد رسید . کلاه گیس زنانه ای که طول آن تا سرشانه هاست و اصطلاحاً مدل خرد یا این که Layer دارد برای شما مطلوب خواهد بود .

صورت بیضی :

برای این صورت سراغ نوع های به اصطلاح مصری بهمراه چتری بروید . چنانچه دوست دارید کلاه گیس زنانه با موی بلند داشته باشید , سراغ مدلی که موج یا این که فر دارد بروید تا صورتتان را توپر نشان دهد .

صورت مربعی :

برای صورت مربعی سراغ  گیس هایی را بگیرید که تیزی چانه تان را ملایم تر نشان دهد . خوبتر است فرق این کلاه گیس ها کج و بلند باشد و نوک موها به شکل تیز برش خورده باشد تا اعتنا را از چانه بردارد و به خویش اختصاص دهد .

صورت لوزی :

افرادی دارنده صورت لوزی شکل معمولاً انواع باریک و بلند , پیشانی بلند و چانه باریک و نوک تیز دارا‌هستند . این افراد باید کلاه گیسی را گزینش کنند که منجر کوتاه تر جلوه دادن پیشانی شود و آنها شود و کشیدگی صورت را تشدید نکند .

صورت قلبی :

افرادی که دارنده فیس قلبی معمولاً پیشانی پهن و چانه زیاد نازک دارند . این افراد خوبتر است  گیسی را انتخاب نمایند که سبب کاهش عریض بودن پیشانی آنان شود و به طریق باریک چانه آن‌ها ظاهری متعادل ببخشد مثل گیس های چتری .

صورت های کشیده و صاف :

مناسب برای این نوع اشخاص  گیس های فرفری و یا موج دار می ‎باشد ; این مدل  گیس ها سبب متعادل کردن شرایط کشیده صورت در‌این افراد خواهد شد .

 

کیفیت و راحتی

چه‌گونه تشخیص دهید که آیا یک  از مواد با کیفیت ساخته شده یا این که نه؟ آن را امتحان کنید! اگر احساس ناراحتی کردید , یعنی  گیس خوش ساخت نیست , به همین راحتی! شما موقع پوشیدن یک  گیس خوش ساخت می بایست شم راحتی فرمائید .  گیس بایستی از پارچه ی قابل تنفس ساخته شده باشد تا گرما میان پارچه و سرتان به دام نیفتد .  گیس های با کیفیت , همچنین ماندگاری بیشتری نیز خواهند داشت , زیرا مواد به کار رفته در آن ها بادوام تر می‌باشند .

آیا تردید دارید که در بین  های دست ساز یا این که ماشيني کدامیک را انتخاب کنید؟ اگر می‌خواهید به نتایج طبیعی دست یابید , کلاه گیس های دست ساز را انتخاب نمائید .  های ماشيني ارزان تر از گونه های دست ساز می‌باشند , ولی دومی , نتایج طبیعی تری به شما میدهد . همچنين  های دست ساز در موقع پوشیدن , راحت تر از  های ماشيني می‌باشند .

و ولی درباره اندازه ی سرپوش! باید بخوبی اندازه ی سرتان باشد . برای تعيين مقدار ی مطلوب باید دور سرتان را اندازه بگیرید . از جلوی خط مو آغاز کرده و به پشت گوش و آنگاه پشت گردنتان بروید . میزان های کلاه از مغازه ای به مغازه ديگر متفاوت است .  گیس های سفارشی دارنده بهترین میزان ها می‌باشند .

برای خرید کلاه گیس چطوری دور سر را اندازه‌گیری کنیم ؟

یک متر پارچه ای بردارید , سر متر را از وسط پیشانی تان تنظیم نمایید و آنرا دور سر و به طرف پائین بکشید و به نقطه ای که آغاز نموده اید برگردید . منظور از سمت پائین , جایی است که  گیس تمام می شود ; جایی در حدود پایان خط رشد گیسو . متر را نباید از روی گوش ها رد فرمایید ; بلکه باید بالای گوش قرارش دهید . معمولاً متوسط اندازه دور سر حدود 56 سانتیمتر است . اگر مقدار خيلي کم تر یا بیشتر شد احتمالاً روش اندازه‌گیری تان نادرست است .

    Not Tags

دیدگاهتان را بنویسید