ماسک زغال چیست؟

در حالتی‌که این روزها نگاهی به ترکیبات به کار رفته در تولیدات زیبایی بیندازید , در بسیاری از موارد می‌توانید نام ماسک زغال را هم مشاهده کنید . زغال فعال اخیرا به یکی‌از مهمترین مواد به کار رفته در محصولات آرایشی و بهداشتی تبدیل شده و از پاک کننده‌های صورت تا انواع ماسک زغال , شامپو , صابون و اسکراب‌ها را در بر می‌گیرد .

امروزه این باور جود دارد که زغال فعال یا به عبارتی دیگر , کربن فعال بضاعت از بین بیردن باکتری‌ها و ناخالصی‌های موجود در زیر پوست را داشته و قادر است به عنوان یکی از روش‌های خلاصی از شر جوش‌های سرسیاه نیز در لحاظ گرفته شود .

کربن فعالی که در اشکال ماسک صورت از نوع زغال یا بقیه محصولات بهداشتی به کار میرود در واقع همان پودر سیاه رنگی است که وقتی یک تکه زغال در معرض حرارت زیاد قرار می گیرد , ایجاد می کند .

 

فواید ماسک زغال برای پوست

درمان چربی پوست : اگر از چربی پوستتان شاکی میباشند این ماسک می‌تواند چربی پوست را متعادل کند و جوش‌ها را کم کند . ماست زغال متخصص از بین بردن جوش‌های سرسیاه است . ولی حواستان باشد که استفاده بیش از حد از این ماسک باعث خشکی پوست می‌شود!

ترمیم پوست : لایه‌برداری با زغال فعال , اثری که از نیش حشرات , ضایعات پوستی و زخم‌ها روی پوستتان باقی‌مانده را به شکل معجزه‌آسایی بهبود می بخشد .

رفع آکنه : از این ماسک برای درمان آکنه نیزاستفاده مینمایند . اگر نمی‌خواهید از این ماده در همه پوست خود استفاده فرمائید می توانید مقداری از آن را تنها روی آکنه‌ها قرار دهید .

ماسک زغال

مضرات ماسک زغال

متخصصین به افراد توصیه می‌کنند در صورت داشتن آلرژی پوستی از این ماسک استفاده نکنند , همینطور حداکثر ضخامت ماسک بر روی صورت حدود یک میلیمتر باشد , چون ضخامت بیشتر سبب احساس درد فراوان زمان برداشتن ماسک می‌شود و در نهایت از خرید ماسک از برند‌های ناشناخته و غیر مشهور خودداری کنید , زیرا امکان ساخت نمونه‌های تقلبی و تولید واکنش‌های پوستی موجود هست .

به کار گیری از ماسک به میزان زیاد توصیه نمی شود , همچنین بعد از خشک شدن براساس دستور استفاده از ماسک آن را از سطح پوست بردارید .

 

طریق استفاده از ماسک زغال

ماسک زغال را روی صورت خویش بگذارید . اندازه یک چهارم مقدار ماسک را در یک ظرف کوچک ریخته و با یک برس تمیز آنرا بطور متساوی روی صورت خویش بکشید . شما میتوانیدماسک را روی کلیه صورت خویش و یا این که تنها در نقاطی که به وسیله حشره ها مصدوم و یا این که نقاطی که اکنه موجود است و یا این که پوست سیاه است و هم در حوزه‌ t ) دربین بینی و پیشانی خویش ) قرار دهید .

 

شما می‌توانید از یک برس بزرگ و یکدست به کار گیری فرمائید و یا این که یک برس منحصربه‌فرد برای استعمال از ماسک بسازید . چنانچه شما خودکار گیسو دارید می‌توانید برای به کار گیری از ماسک خویش به کار گیری فرمائید .

برای پرهیز از تحریک شدن پوست سعی فرمائید ماسک زغال را در ناحیه مد نظر خویش بسیار ملایم و به یکباره گسترش دهید .

موارد استفاده

از استعمال ماسک زغال در نزدیکی چشم و لب خویش جلوگیری فرمایید چرا که پوست اطراف چشم و لب ظریف است . پیشنهاد می شود که ماسک را در حالی استعمال نمایید که روب وی آیینه ایستاده اید . این ترتیب شما میتوانید ببینید که ماسک را دقیقا کجا پخش می کنید .

به مدت ۷ الی ۱۰ دقیقه منتظر بمانید تا ماسک تماما خشک شود . در این صورت شاید در پوست شما احساس کشش و یا این که خارش تولید میشود . اگر با مصرف ماسک احساس ناراحتی و یا این که درد کردید باید بدون درنگ ماسک را بشویید و منتظر گذراندن ۱۰ دقیقه نمانید .

ماسک زغال را پاک نمایید . برای اینکار از پایین ماسک شروع فرمائید و به آرامی پوست خود را از پایین به سمت بالای صورت بمالید . اگر ماسک را فقط به منطقه t صورتتان اعمال نموده اید میتوانید از نزدیک دو طرف بینی شروع کرده و به سمت پیشانی خود بکشید .

بعداز استفاده از ماسک صورت خود را شستشو داده و آنرا مرطوب نگه دارید . ممکن است که شما مقداری از سیاهی رنگ زعال را روی پوست خویش مشاهده کنید . برای برطرف شدن این مورد پوست خود را با پاک کننده ملایم پاک کرده و آنرا با آب سرد شستشو دهید . آن‌گاه از مرطوب کننده ملایم برای برطرف کردن خشکی پوست خود به کار گیری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید