5 نکته برای انتخاب ماشین ریش تراش

5 نکته برای انتخاب ماشین ریش تراش

تا زمان ها تیغ تنها ابزار برای اصلاح صورت به شمار می‌رفت ; البته با گذشت زمان و پیشرفت علم  ,ماشین ریش تراش های برقی جای تیغ را در بازار از آن خود کردند . تیغ هر چقدر نیز که با کیفیت باشد و چه بسا هنگام استفاده از آن از خمیر ریش مصرف شود , باز ههم به جزء سلول های زنده ی پوست آسیب میرساند .

این ضعف ذاتی تیغ باعث شد تا مهندسین به تامل راهی برای حذف تماس بی واسطه پوست با تیغ بی افتند و بنابراین ماشین‌های ریش تراش با پوشش محافظ توری یا این که فویلی و چرخشی ابتکار عمل شدند . جمع بسیاری میباشند که صورتشان به تیغ حساسیت دارد و بعداز هر بار اصلاح , بزرگ ترین مشکلشان جوش های نا مطلوب صورتشان است . البته ریش تراش ها به دلیل عدم تماس مستقیم تیغه ها با صورت , چنین مشکلی را ایجاد نمیکنند .

از لحاظ اقتصادی نیز استفاده از ریش تراش , مقرون به صرفه‌تر است . برخلاف قیمت نسبتا پایین تیغ های اصلاح , به دلیل یک بار مصرف بودن آن ها شما در فواصل هنگامی کوتاه مجبور به خرید تیغ می‌باشید و این هزینه به ظاهر کم , در بلند مدت کوه هزینه میگردد . در صورتی که با تهیه ماشین ریش تراش , هزینه‌ی بیشتری می بایست بپردازید , ولی تا سال‌ها می‌توانید علاوه بر محافظت سلامت پوست خود از آن استفاده نمایید .

تعیین ماشین ریش تراش بر اساس نوع تیغه

تنوع مدل های ماشین ریش تراش مو جود در بازار بسیار فراوان است . ریش تراش ها را می توان بر حسب نوع تیغه به دسته های متعدد تقسیم کرد :

ریش تراش‌های دوار :

تیغه‌های دایره‌ای صورت روی این ماشین‌ها امکان یک اصلاح تمیز و بدون خطر را فراهم میاورد . این تیغه‌ها به راحتی روی پوست حرکت داده میگردند و میتوانید در همگی جهت ها صورت خود را اصلاح نمائید . از مهم‌ترین مزایای مدل‌های دوار می‌توان به امکان اصلاح در تمامی جهات , سری‌های منعطف و امکان اصلاح موهای ضخیم اشاره نمود . البته به دلیل امکان تماس تیغه با پوست , می تواند در پوست های حیاتی کمی التهاب تولید نماید .

ریش تراش‌های نوسانی :

مدل‌های نوسانی دارنده تیغه‌های مختلف برای تصحیح موهای کوتاه میباشند . وزن این دستگاه‌ها عموما سبک‌تر بوده اما صدای موتور آن‌ها بیشتر است . از مزایای مدل‌های نوسانی می‌توان به‌وجود تیغه‌های متفاوت و وزن نسبتا کم آن ها اشاره نمود . در حالی که صدای نسبتا فراوان و محدود بودن به تصحیح موهای کوتاه از معایب آنها است .

خصوصیت های یک ماشین ریش تراش عالی

1 – طراحی بدنه

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های یک ریش تراش عالی , امکان ارگونومیک و طراحی مطلوب آن است . پباده سازی بدنه ماشین اصلاح علاوه بر زیبایی , برای استعمال راحت‌تر حائز اهمیت است . گهگاه ممکن است اصلاح صورتتان تا یک ساعت طول بکشد . پباده سازی بدنه یک ریش تراش عالی باید به گونه‌ای باشد که درست در فرم دست جا گرفته و دست را خسته نکند .

2 – وزن ماشین ریش تراش

ماشین ریش تراش

ماشین اصلاح یک کدام از وسایل جدانشدنی برای بسیاری از آقایان است و ماشین ریش تراش خویش را مدام در وسایل شخصی‌شان می خواهند همراه خویش داشته باشند . پس وزن ماشین ریش تراش نباید زیاد باشد , تا نیز جابه‌جایی آن و نیز استفاده از آن راحت‌تر باشد .

3 – امکان شارژ و استفاده با سیم

بیشتر ریش تراش های نو قابل شارژ میباشند . امکان شارژ قیمت دستگاه را بالاتر می‌برد ولی در عمل استفاده از آن را راحت تر می نماید . البته داشتن امکان استفاده با سیم هم فاتور مهمی در انتخاب ماشین ریش تراش است . اهمیت این قابلیت و امکان زمانی معلوم میشود که در هنگام اصلاح صورت , متوجه اتمام شارژ دستگاه میشوید .

در حالتی که ریش تراش شما امکان استفاده با سیم را داشته باشد , به راحتی می توانید به ادامه اصلاح بپردازید , در غیر این صورت خویش را جایی مخفی فرمائید تا دستگاهتان شارژ شود . در صورتیکه که دستگاهی که فاقد امکان شارژ با سیم است را خریداری می‌کنید , به وجود هشدار کمبود شارژ اعتنا نمائید .

4 – قابلیت و امکان اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

خوبتر است ماشین ریش تراشی که تهیه می‌کنید امکان اصلاح خط ریش را نیز داشته باشد تا ناچار به تهیه یک ماشین جداگانه به‌این خواسته نشوید . بیشتر ریش تراش ها قابلیت و امکان اصلاح خط ریش را فراهم میاورند و با آن می‌تواند موهای جلو گوشها و یا دیگر موهای بلند را تصحیح نمود . خوبتر است که طول تیغه اصلاح خط ریش متوسط باشد , درصورتی که کوتاه باشد شما نمیتوانید به راحتی خط ریش خویش را اصلاح نمایید و در صورتیکه بلند باشد در دقت و ظرافت فعالیت تاثیر منفی خواهد گزاشت .

 

5 – ضد آب بودن دستگاه

در برخی از ماشین‌های ریش تراش , در کنار اصلاح کم آب صورت , این امکان هم وجود دارد که شما از ژل یا این که فوم برای اصلاح صورت خویش استفاده فرمایید یا این که این‌که دستگاه را داخل حمام برده و در حالت خیس از آن استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید