ماسک توت فرنگی برای سلامت پوست بسازید

ماسک توت فرنگی برای سلامت پوست بسازید

ماسک توت فرنگی دربردارنده ویتامین C گسترده ای است که باعث ارتقاء تولید کلاژن می شود و خطوط و چین و چروک های آن را به حداقل میرساند . اسیدهای چرب امگا 3 جانور در توت خارجی , بدن پوست را روشن کرده و دایره های تیره را کاهش میدهد .

دقت : بعضی از اشخاص ممکن است به توت فرنگی آلرژی داشته باشند , که ممکن است سبب ساز شود در پوست بثورات , کهیر و درماتیت تماسی تولید شود . بدین ترتیب , گذشته از به کار گیری از هرمورد از ماسک های صورت تحت , آزمایش پوستی را انجام دهید . در حالتی که هر نوع تحریکاتی را تجربه کردید , از مصرف توت فرنگی پرهیز کنید .

دستور العمل های ماسک توت فرنگی تحت روی پوستهای معمولی , چرب , مختط و مستعد آکنه مطلوب می‌باشد . در حالی که توت فرنگی از اواخر فصل بهار تا اوایل فصل تابستان در فصلی است , میتوانید توت فرنگی ها را در یخچال نگه دارید تا بتوانید این ماسک ها را در تمام طول سال تنظیم نمائید . بگذارید قبلی از استفاده از پوست به دمای اتاق برسند .

 

ماسک صورت توت فرنگی و ماست :

در شرایطی‌که میخواهید رنگ پوست خویش را روشن تر فرمایید یا این که مشکل جوش را بهبود اعطا کرد , این دستور العمل ماسک صورت توت و ماست ممکن است مطلوب باشد . ماست مو جود در‌این ماسک سبب ساز تحریک پوست های اصلی شود .

1/4 فنجان توت فرنگی

1/4 فنجان خامه ترش یا این که ماست بدون طعم

اذن دهید توت فرنگی و ماست به دمای اتاق برسند , بعد آن‌ها را در مخلوط کن بریزید یا این که با یک چنگال آنان‌را مخلوط نمایید . آن‌گاه روی صورت پخش کنید و پس از 10 – 15 دقیقه بشویید .

 

ماسک صورت توت فرنگی و عسل

4 – 5 توت فرنگی

1 قاشق غذاخوری عسل

1 قاشق چایخوری لیمو

تمام مواد را در ترکیب کن قرار دهید و به مدت نیم دقیقه مخلوط فرمایید . روی تمام صورت بمالید و بگذارید 15 دقیقه خشک شود . بشویید و بعد از آن پوست خود را مرطوب کننده بمالید .
۷ ماسک طبیعی با خوراکی های آشپزخانه

ماسک توت فرنگی

 

ماسک آکنه توت فرنگی , عسل و شکر قهوه ای

این ماسک آکنه  از عسل , آب لیمو و شکر قهوه ای برای محکم شدن پوست مستعد آکنه استعمال می نماید . سالیسیلیک اسید که به صورت ارگانیک در توت  ها یافت می شود , مثل خاصیت اثر گذار عسل و لیمو برای پوست زیاد خوب است . علاوه بر این , شکر قهوه ای یک لایه بردار ارگانیک و فوق العاده است . این ماسک را تا 12 ساعت در یخچال فریزر نگه دارید . با خنک شدن , ماسک هنگامی روی پوست بمالید , چه بسا مطبوع تر خواهد شد .

6 توت فرنگی تازه

1 قاشق غذاخوری عسل
آسانترین شیوه خرید برنامه در کنسول ps4
متعدد از رقیبان شغلیتان جلوه نمایید

1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای

1 قاشق غذاخوری آب لیمو نو

آنها را شسته و داخل یک ترکیب کن بریزید . آب لیمو , شکر قهوه ای و عسل را بیشتر نمائید . تا زمانی که خمیر صحیح شود , در مخلوط کن , مخلوط نمائید . در‌صورتی‌که خمیر خیلی آبکی است , یک قاشق چایخوری آرد اضافه نمائید . 10 دقیقه ماسک را روی صورت بمالید و با یک دستمال مرطوب منزه فرمایید .

 

ماسک توت فرنگی و شکلات :

توت فرنگی های له شده را به همراه یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو و عسل مخلوط نمائید . به مدت 15 دقیقه روی صورت بمالید و با آب گرم بشویید . به درخشندگی پوست شما کمک می نماید و همینطور باعث نرم شدن پوست می شود .

بیشتر بخوانید : ماسک های خانگی که پوست صورت تان را هلو می نماید

ماسک توت فرنگی و آرد برنج :

یک‌سری قاشق توت فرنگی له شده را با یک قاشق غذاخوری آرد برنج مخلوط فرمائید و 15 دقیقه روی صورت بمالید و آنگاه بشویید .

دیدگاهتان را بنویسید