کربوکسی تراپی و محافظت از پوست

کربوکسی تراپی و محافظت از پوست

در دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی , جراحان قلب از کربوکسی تراپی برای درمان بیماری‌های عروقی که ناشی از مشکلات خونرسانی به بافت‌ها یا این که تجمع چربی در عروق بود , استفاده کردند .

نهایتاً در سال ۱۹۹۵ , کربوکسی تراپی جای خود را در بین روش‌های زیبایی و جوانسازی پوست باز کرد و به سرعت به یک کدام از روش‌های فراگیر در این حوزه تبدیل شد . عمده کاربردهای این روش در قبلی شامل از دربین بردن چربی‌های موضعی و جوانسازی پوست بود .

به مرور از کربوکسی تراپی برای بهبود انعطاف پذیری یا الاستیسیته , بهبود خونرسانی به بافت پوستی , رفع چین و چروک‌ها و افزایش کلاژن سازی استعمال شد .

 

کربوکسی تراپی چیست؟

کراپوکسی تراپی عمل تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست است . این گاز کاملا بی‌ضرر است . دی اکسید کربن گازی است که بدن به طور طبیعی در بدن موجود هست و میزان تزریق این گاز به به وسیله دستگاه سنجیده می گردد .

وقتی که میزان وجود این گاز در پوست شما بیشتر از حد مجاز رسید , بدن این مورد را تحت عنوان کمبود اکسیژه تلقی می کند . به همین خاطر جریان افزایش خون در حیطه مورد نظر ارتقا پیدا مینماید . ارتقاء جریان خون منجر ارتقا رسیدن مواد مغذی به ناحیه مورد نظر می گردد و در نتیجه ترمیم سلولی آغاز میگردد .

از کربوکسی تراپی می‌توان برای نواحی مختلف بدن بهره مند شد . نواحی مختلفی مانند پلک , صورت , گردن , باسن , پشت دست‌ها و پاها نقاطی می باشند که کربوکس تراپی نتیجه خوبی در آنان دارد . از کربوکسی تراپی میوان برای از بین تیرگی دور دیده , استرچ مارک , از بین بردن رخم ناشنی از آکنه و جراحی , زخم‌های عروقی , رفع شل شدگی و افتادگی پوست برطر کردن خطوط بدور دهان و خط خنده بهره مند شد .

علاوه بر این کربوکس تراپی برای بیماری‌هایی مثل پسوریازیس , ایسکیمیک اندام تحتانی , بیماری‌های ارکتایل مسائل عروقی ریز , ریزش مو و حتی کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزش استفاده نمود .

 

مزایا کربوکسی تراپی

– کاهش سلولیت

– کاهش موضعی چربی با یا بدون لیپوساکشن

– تکمیل کننده درمان لیپوساکشن برای صاف کردن ناهمواری های پوست

– آلوپسی

– بیماری‌های عروقی مربوط به دیابت

– زخم‌های پوستی

– برخی از مشکلات نعوظ به علت اختلالات عروقی

– پارگی پوست ( استرچ مارک )

– جای جوش و افتادگی پوست ( بازوها , قفسه سینه , … )

– درمان چین و چروک

– معالجه برخی از بیماری‌ها

– درمان و رفع نمودن ناهمواری های پوست

– بالا بردن جریان خون
خرید گیفت کارت
فرآورده معجزه آسا برای پوست , مو و ناخن

– تولید نمودن شادابی و جوانی پوست

کربوکسی تراپی

عارضه ها جانبی

کربوکسی تراپی معمولا هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و اگر عارضه محدودی هم داشته باشد مقابل جراحی های زیبایی زیاد کم است .

ممکن است پس از انجام این روش کبودی در محل تزریق وجود داشته باشد . همچنین ممکن است در این محل احساس سوزش هم بکنید .

به غیر از این موارد دلایل جانبی خاصی در رابطه با این روش درمانی گزارش نشده است . در صورت هر نوع احساس غیر عادی در بدن فورا با پزشک در میان بگذارید .

 

مدت زمان تزریق  چقدر است ؟

درمانی سرپایی بوده و تزریق آن به طور معمول بین 15 – 30 دقیقه زمان خواهد برد . تزریق نیازی به بیهوشی ندارد . سوزن آمپول بسیار نازک است و درد و خون ریزی ندارد . نیازی به مراقبت پس از تزریق نیست و شما می‌توانید بلافاصله کارهای روزمره خویش را انجام دهید .

بعداز کربوکسی تراپی چه بایستی کرد؟

اشخاصی که با این روش کاهش چربی یا سلولیت را انجام می دهند به دوران 24 ساعت نباید تماسی با آب حال از طریق شنا و حمام داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید