پروتز گونه چیست و به چه شکل انجام می شود؟

پروتز گونه چیست و به چه شکل انجام می شود؟

استخوان‌های گونه بزرگ و قوی از دیرباز نماد زیبایی بوده‌اند . به همین دلیل پروتز گونه همواره مد نظر بوده است هنگامی که استخوان‌های گونه شخص مشخص و تفکیک شده نیست , صورت او نامتناسب بوده و شرایط داینامیک خویش را از دست میدهد . با افزایش سن , بافت‌های روی استخوان گونه شل می‌شوند و باعث می گردند که گونه‌ها تخت‌تر و نامشخص‌تر به نظر برسند .

شکل صورت شما و تعادل بین اجزای آن به اسکلت صورت و بافت نرم روی آن وابسته است . فقدان تناسب زیبایی د ر اجزای صورت به رشد ناکافی بافت‌ها نسبت داده شده که میتواند با کاشت پروتزهای صورت اصلاح شود .

پروتز گونه میتوانند به تنهایی صورت بپذیرد البته غالباً این عمل همراه با عمل‌های زیبایی دیگر انجام می‌گردد تا هارمونی جامع صورت حاصل شود . عمل جراحی برجسته‌سازی گونه غالباً همراه با فعالیت زیبایی پلک , لیفت قسمت پایین صورت و لیفت قسمت میانی صورت و لیفت گردن انجام میشود .

 

انواع پروتز

در سه صورت مختلف عرضه می شود :

– گونه ای

این پروتزها مستقیما در استخوان گونه کار گذارده میشوند و برجستگی بیشتری را ارائه میکنند .

– زیرگونه ای

این پروتزها انواع پرتری را عرضه می نماید و افتادگی یا لاغری گونه را برطرف می نمایند .

– ترکیبی

یک پروتز ترکیبی باعث بهبود وضعیت استخوان گونه و گونه می شود .

برخی از پروتز ها نظیر پروتز های تشکیل شده از فرآورده سیلیکون را می توان بعد ها جدا کرد . پروتز های دیگر با بافت طبیعی استخوان ادغام میشوند و بخشی از ساختار گونه را تشکیل می دهند .

شایسته ترین روش برای آن استفاده از مدل سیلیکونی آن است . سیلیکون برای چندین دهه در بدن و در دستگاه های جراحی و پزشکی متعدد مورد استفاده قرار گرفته اند . زمانی سیلیکون روی استخوان قرار گیرد , مثل استخوان به نظر می‌رسد .

یکی بزرگترین مزایای استفاده از پروتز گونه سیلیکونی این است که‌این نوع پروتز قابل انعطاف است و با آناتومی اندام های زیرین به خوبی سازگار می شود و هیچ زمان احساس نمی کنید لبه تیزی دارد . احتمال دارد بزرگترین مزیت به کارگیری از پروتز مدل سیلیکونی این باشد که در صورت نیاز به تعویض یا جدا کردن پروتز , به راحتی می توان این امور را در این نوع پروتز گونه انجام دهد .

برخی از پروتزها از فرآورده پلی اتیلن متخلخل میباشند و در صورتی‌که که نیاز به جدا کردن یا این که تعویض این جور پروتزها باشد , به مشکلات بزرگی خواهید خورد . یکی از مشکلات دیگر پروتزهای سفت این است که آن‌ها با بافت بوجود آورنده به خوبی سازگار نمیشوند و احتمال بوجود آمدن برآمدگی زیاد است .

 

مزایای کاشت

– بهبود ظاهر فرد

– ایجاد تناسب و تعادل در اجزای صورت

– ظاهر جوان‌تر

– افزایش اعتماد به نفس

پروتز  مناسب چه افرادی است؟

اشخاصی که صورت گوشتی اما نازک دارند مطلوب این روش میباشند ولی چنانچه تمام صورت لاغر باشد پروتز گونه پیشنهاد نمیشود در اغلب مورد ها نمی‌توان پروتز گونه گذاشت و در صورتی این کار ر سوای بررسی و انتخاب صحیح انجام شود سبب به نارضایتی فرد میگردد . کار پروتز گونه در بخش اعظمی از موارد نارضایتی تولید میکند و افراد برای بیرون نمودن پروتز اقدام می کنند . افرادی که چشمان گود رفته دارند در‌حالتی که پروتز گونه نمایند گودی چشمانشان بیشتر دیده میشود .

نحوه جراحی زیبایی گونه

زمانی برجسته کردن گونه با پروتز و به همراه یک روش جراحی زیبایی صورت دیگر مانند لیفت صورت , لیفتینگ ابرو , جراحی بینی یا این که لیفتینگ پلک صورت پذیرد , پروتزها را می توان از روش برش هایی که در آن روش های جراحی زیبایی مثل جراحی چانه انجام شده , قرار اعطا کرد .

زمانی عمل جراحی پروتز زیبایی گونه به همراه روش های جراحی زیبایی دیگر انجام نشود , پروتزها به خودی خود از طریق برش های کوچکی که در دهان یا این که پلک پایینی انجام می شود , صورت میگیرد .

    Not Tags

دیدگاهتان را بنویسید