سایه چشم را چگونه با صورت خود هماهنگ کنیم!

در خرید سایه چشم به چه نکاتی توجه کنیم؟

سایه چشم محصولی پربیننده و سازگار با هر مدل پوستی است که جلوه زیبایی برای پوست ساخت می نماید و ضمن یکدست کردن پوست باعث خوش رنگی آن هم می شود . با این همه برای افرادی که در‌پی تنوع در آرایش و هماهنگی بیشتر مابین اجزاء صورت و پوست خود می باشند . سایه چشم یک جنس آرایشی است که روی پلک‌ها و در زیر ابروی هر فرد از آن به کار گیری میشود .

هنگام خرید سایه چشم اگر از آن رنگی که به پوست شما میاید اطمینان ندارید می‌توانید از مشاور پوستی که اغلب در مغازه های لوازم آرایشی می‌باشند کمک بگیرید . همیشه سایه ای را انتخاب نمایید که رنگ آن متناسب با پوست شما و رنگ چشمتان باشد .

همیشه سایه های گران‌قیمت کیفیت بالا تر نیستند البته در اغلب موارد چنین فکری صحیح نیست زیرا در سایه های گران قیمت تر که عموما پودر مانند میباشند رنگدانه هایی کیفیت عالی خوبتر وجود دارند و اصولا این سایه ها بادوام تر و ماندگارتر میباشند .

هنگام خرید حتما از استاندارد و اصل بودن محصول اطمینان خاصل کنید . بهتر است فروشگاه ها و فروشگاه های معتبر را انتخاب نمائید زیرا لوازم آرایش خصوصا آنهایی که در رابطه با چشم می باشند باید با حساسیت تعیین و خریداری شوند .

سایه چشم

سایه ها در رنگها و گونه های مختلف یافت می‌شوند , کرم , پودری‎

سایه ها در رنگها و گونه های مختلف یافت می شوند , کرم , پودری .

« سایه پودری یا کرم»

سایه در نوع پودری و کرم موجود است , نوع استفاده از گونه کرم آسانتر است زیرا شما با یک حرکت می‌توانید سایه بزنید اما نوع پودری دوام و پوشانندگی بیشتری دارد و در‌حالتی که به نوع کرم آن علاقه مند می‌باشید میتوانید برای افزایش دوام آن , انرا با سایه پودری مخلوط کنید . تعیین اکثر خانم ها سایه مخلوط از این دو است که هم استفاده از آن آسانتر و هم دوام خوبی دارد . با این وجود انتخاب به شما بستگی دارد , هر دو را امتحان و ببینید کدام نوع روی پوست شما بهتر کار می کند بعد از آن انتخاب فرمائید .

سایه چشم

نکاتی برای انتخاب نوع رنگ سایه :

– در صورتی‌که چشمانی روشن دارید دقت نمایید که که از سایه های هم رنگ با تناژ چشم خودتان به کارگیری نکنید و سایه چشمتان رنگ دیگری و یا روشن تر از رنگ چشمتان باشد . مثلا در حالتی‌که چشمتان سبز یا این که آبی رنگ میباشد از سایه دیده سبز یا این که آبی رنگ استفاده نکنید . اگر چشمتان قهوه ای است می توانید از بخش اعظم رنگ های سایه دیده به کارگیری نمایید . اما در صورتی چشمتان روشن و یا این که آبی‌رنگ است رنگ های بنفش و یاسی میتواند مطلوب باشد .

– بهتر است از سایه های کم رنگ و مبهوت تر برای روز به کارگیری نمائید و سایه های براق را برای شب بگذارید . این سایه های براق برای مهمانی هایی که در شب می باشند بسیار مطلوب میباشند .

– هنگام استفاده از چند رنگ سایه باید حتما قلموی آرایشیتان را پاک فرمایید و یا از چند قلم مو استفاده نمائید . وگرنه آرایشتان خراب می شود و رنگ های سایه با هم مخلوط می‌شوند .

 

– درصورتی که می‌خواهید چشمانتان در مرکز توجه در صورتتان قرار بگیرند می توانید از سایه چشم های تیره تر استفاده نمایید و وقتی آرایشی صورتتان تمام شد میتوانید آرایشی لب ها و جاهای دیگر صورتتان را کم رنگ تر انجام دهید .

– هنگام به کار گیری از سایه‌های تک رنگ , رنگ فراوان روشن آن را زیر ابرو بزنید و پشت پلک را از تک رنگ استفاده فرمایید .

– در اکثر زمان ها ترکیب به اندازه و درست رنگ‌ها و کنار هم چیده شدن آن ها با اندکی ادغام می‌تواند چشم شمارا زیباتر و جذاب‌تر نماید .

سایه چشم

بهتر است از سایه های کم رنگ و مات تر برای روز به کار گیری فرمائید

 

وقتی که حرف از انتخاب رنگ سایه چشم است گام اول آزمایش کردن انواع رنگها بر مبنی رنگ پوست و رنگ لباس است .

پوستهای مایل به زرد :

از رنگهای آبی , خاکستری مایل به آبی , ارغوانی روشن و یا این که صورتی در وسط دیده و تنالیتۀ تیره تر همان رنگها در کناره های چشم استفاده نمائید و بالای استخوان چشم را با رنگ کرمی براق برجسته فرمایید .

پوستهای گندمی روشن :

شما می‌توانید از اکثر رنگهای سایه استفاده نمائید . اما از تنالیته های روشن علی الخصوص اگر موهای تیره دارید میتوانید از رنگهای تیره هم استفاده فرمایید . استفاده از رنگهایی چون ارغوانی , بنفش , سبز و یا این که آبی‌رنگ یه همراه خط چشمی به به عبارتی رنگ بسیار کار آمد است .

پوستهای سبزه روشن :

از رنگهایی که یک درجه از پوست شما تیره تر است به کار گیری نمائید و یا این که از رنگ طلائی سایه چشم که درخشش خاصی به شما میدهد . از رنگ براق کرمی برای زیر ابرو و بالای استخوان چشم برای برجسته شدن چشمتان به کارگیری فرمایید .

پوستهای تیره :

تلاش فرمایید از رنگهایی که یک درجه از پوست شما روشن تر باشد استفاده نمائید . در سایه هایتان رنگ طلائی و یا نقره ای اضافه فرمایید . در حالتی که مایل به استفاده از سایه چشم تیره هستید از خط چشم تیره هم به کار گیری نمائید . .

پوستهای قهوه ای روشن :

سایه های قهوه ای درخشان شما را بسیار زیباتر می نماید . اما از رنگهایی مثل سبز و آبی و ارغوانی نترسید تنالیته درخشان آنها به دیده های شما جذابیت میدهد .

دیدگاهتان را بنویسید