شامپو ضد شوره و درمان شوره سر

شوره سر را چه‌طور درمان کنیم؟

انواع متمایز از شامپو ضد شوره سر در بازار و داروخانه ها وجود دارند که نسبتاً مکانیزم عمل آن ها مشابه هم میباشند , نکته نخستی که باید به آن توجه داشته باشید این است که  معالجه کننده شوره سر نیست بلکه تا زمانی که از آن استفاده می‌کنید کمک به کاهش و کنترل شوره سر می نماید و باید در کنار مصرف آن علل شوره سر بوسیله پزشک متخصص ریشه یابی و معالجه مناسب تجویز گردد .

 

روش مقابله با شوره سر چیست؟

کلوتریمازول , کتوکونازول , سلنیوم سولفاید , زینک پریتیون از موادی می‌باشند که در شامپوها , کرم ها و لوسیون های ضدشوره برای تقابل با شوره سر یافت میگردند . البته این مواد پرکاری غدد چربی ساز را برطرف نمی‌کنند . در واقع اگر مسبب بیماری از بین نرود ممکن است اختلال شوره رمز تا پایان قدمت با فرد باقی بماند و معالجه ها تنها زمان ای و مقطعی خواهد بود . شامپوهای ضدشوره دربردارنده مواد لایه برداری میباشند که لایه شاخی را تراش داده و سلول های مرده را از پوست سر بیرون می نمایند . این شامپوها همینطور دربردارنده ترکیبات ضد قارچ , ضدالتهاب می‌باشند .

علل شوره سر

 

شامپو ضد شوره

پوست سر خشک

مشکلات عاطفی

حساسیت از محصولات مراقبت از موی

پوست چرب و یا تحریک شده

تمیز کردن سر

استرس

رژیم غذایی نامتعادل

هورمون ها

کمبود ویتامین ها

تعویض مداوم و زودهنگام محصولات مراقبت از موی

مالاسزیا , یک نوع قارچ

تغییر آب و هوایی , به خصوص در فصل زمستان

استفاده فراوان از ژل موی یا اسپری مو یا بقیه محصولات

 

معالجه شوره سر با شامپو ضد شوره

شایسته ترین راه درمان و کنترل و جلوگیری از شوره سر به کارگیری از شامپو ضد شوره و کرم ضد شوره است . گونه های شامپو ضد شوره کم آب و شامپو ضد شوره چرب و کرم ضد شوره کم آب و کرم ضد شوره چرب در داروخانه ها و فروشگاه ها موجود است . از درمان های خانگی هم میتوان برای رفع شوره سر استفاده کرد .

    Not Tags

دیدگاهتان را بنویسید