همه چیز درخصوص بوتاکس و ژل

همه چیز درخصوص بوتاکس

گزینه های درمان چین و چروک مثل بوتاکس به طور فزاینده ای بسیار است . تعداد بیشماری محصولات یدون نسخه وجود دارد و مردم هم برای گزینه های به یاد ماندنی تر به سراغ پزشکان خویش میروند . سم بوتولینوم نوع A ( بوتاکس ) و پرکننده های پوستی هر دو روش درمانی طولانی مدت می‌باشند . هر روش را می توان برای چین و چروک به کار گرفت , اما تفاوت های مختلفی دربین این دو وجود دارد که می بایست در نظر بگیرید .

بوتاکس :

بوتاکس به خودی خویش یک آرامش بخش ماهیچه است که از باکتری ها ساخته شده است . بوتاکس بیش تر از دو دهه در بازار است و از آن برای درمان اختلالات عصبی که باعث ضعف عضلات می شود استفاده شده شده است . همچنین برای معالجه میگرن و سایر شرایط پزشکی هم استفاده می شود .

در درجه اول برای معالجه چین و چروک از بوتاکس به کار گیری می شود . این چین و چروک ها به طور طبیعی در اطراف چشم و دهن و همچنین بین ابروهای شما تولید می شوند . آنان با افزایش سن بیشتر میگردند . تزریق بوتاکس باعث آرامش عضلات در اطراف این چین و چروک ها می شود . عدم حرکت عضلات باعث کاهش چین و چروک می شود .

تزریق بوتاکس به طور معمول 4 تا 6 ماه دوام می‌آورد و بعداز این دوره , مجدداً تزریق انجام می شود , زیرا تکان ماهیچه ها برمی گردد .

 

تزریق ژل :

همینطور در بعضی موارد , وقتی که بوتاکس مؤثر نیست از پرکننده ها ( ژل ) استفاده می شود . پرکننده های بافت بهترین روش درمانی برای چین و چروک های زیر پلک است . این پرکننده ها ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر درمان های موضعی پوست مثل لیزر یا روش های دیگر به کار گیری شوند .

پرکننده های پوستی در اشکال متمایز تولید میشوند و مانند بوتاکس قابل تزریق می باشند . از سه نوع ژل به عنوان پرکننده خطوط لب , گونه و خط خنده استفاده می شود : ژل های مستمر , موقت و نیمه دائمی . ژل های دائمی از پلی آکریلیک ساخته شده گردیده اند و به دلیل عدم وجود در بین بافتهای سلولی بدن , ممکن است در غایت منجر تحریک سیستم ایمنی بدن شود . در سود , جابجا می شود و تجزیه می شود . در این حالت عوارضی مانند افتادگی گونه و تجمع ژل در یک مکان ممکن است چهره میدهد .

ژل های موقت از اسید هیالورونیک ساخته میشوند . این نوع ژل عارضه ها ژل دائمی ندارد . مهمترین نکته در مورد این ژل این است که در مقایسه با بقیه پرکننده های حاوی کلاژن و چربی , بیشتر دوام میاورد .

ژلهای نیمه ماندگار بعنوان پرکننده های خوب در برخی مناطق استفاده می شود و این صرفا ژلی است که می توان از آن روی ژل های فعلا استفاده کرد . در نتیجه باعث پر شدن بیشتر پوست می شود . در خصوص چین و چروک های عمیق , این ژل به خوبی اعمال می شود و در مقایسه با ژل های موقتی بیشتر عمر می نماید .

سفارش میشود محل تزریق را بعد از درمان با پرکننده ( ژل ) ماساژ ندهید . تا دو هفته بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض آفتاب و هوای سرد خودداری کنید و به صورت مرتب از ضد آفتاب استفاده فرمائید .

 

آیا بوتاکس موثر است؟

تزریق بوتاکس برای بیشتر مردم نتایج خوبی تولید می نماید . احتمالاً در طی یک هفته از تزریق اثرات قابل مراعات ای خواهید دید . عوارض جانبی حداقل است و بیشتر آن‌ها پس از مقطع کوتاهی از بین میروند . اگر موقعیت خاصی دارید که مانع از آن می شود , ممکن است متوجه اثرات کامل بوتاکس نشوید . اضطراری است پیش از موعد با پزشک خود در مورد همه این خطرات احتمالی صحبت فرمایید . پس از انجام بوتاکس , شما می توانید فعالیت های روزانه خود را بدون هیچ گونه مشکلی ادامه دهید .

پرکننده های پوستی چقدر موثر هستند؟

پرکننده های پوستی نیز مؤثر تلقی می شوند و نتیجه ها به طور کلی طولانی تر از بوتاکس است . با این وجود نتیجه ها بسته به گونه پرکننده ای که انتخاب میکنید متفاوت است .

 

اثرات جانبی بوتاکس و تزریق ژل :

نظیر تمام درمانهای پزشکی , هم بوتاکس و هم مواد پرکننده پوستی با خطر عوارض جانبی همراه میباشند . برای کاهش خطر عوارض جانبی بوتاکس صرفا برای کسانی که از سلامتی خوبی برخوردار می‌باشند , استفاده می شود .

عوارض جانبی احتمالی شامل موارد زیر است :

• کبودی در محل تزریق
بوتاکس چیست؟ فواید و دلایل تزریق بوتاکس
«بوتاکس» چه چین و چروکی را کاهش می دهد؟

• افتادگی پلک ها , که می تواند چندین هفته طول بکشد .

• قرمزی و سوزش دیده

• سردرد

مصرف قطره چشم قبل از تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش بعضی از عوارض جانبی کمک کند . همینطور باید برای جلوگیری از کبودی , چند روز قبل از تزریق مصرف هرگونه رقیق کننده خون را متوقف نمائید .

ژل و بوتاکس

بوتاکس سفارش نمی شود اگر :

• حامله یا شیرده می باشید .

• عضلات صورت ضعیفی دارید

• فعلا مشکلات پوستی مانند پوست ضخیم یا این که زخم های عمیق موجود هست .
آموزش ماساژ به صورت آکادمیک و عملی
حفظ و دیزاین ناخن ها

• مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یا گونه دیگری از بیماری عصبی عضلانی می باشید .

خطرات و عوارض پرکننده های پوستی :

پرکننده های پوستی نسبت به بوتاکس احتمال خطرات و عارضه ها جانبی بیشتری را دارند . عارضه ها جانبی شدید نادر است . عوارض جانبی متوسط ​​معمولاً طی دو هفته از بین می‌روند .

بعضا از عوارض جانبی عبارتند از :

• واکنش آلرژیک

• کبودی

• عفونت

• خارش

• بی حسی

• سرخی

• جای زخم

• جراحت

در موردها شدید ممکن است تورم طولانی مدت صورت ساخت شود . کمپرس یخ می‌توانند به کاهش بی حسی موقت و تورم کمک نمایند . برای کاهش خطر ابتلا به این عارضه جانبی و بقیه مورد ها , قبل از تهیه پرکننده پوستی در صورت توصیه به پرکننده یگانه , آزمایش آلرژی انجام دهید .

 

چرا باید تزریق ژل , چربی و بوتاکس توسط متخصص انجام شود؟

بعضا فکر می کنند تزریق بوتاکس یا این که ژل آسان است و هر پزشک یا این که غیر متخصصی می تواند آنها را انجام دهد . ولی اگر پزشک با لایه ها و بافت های بدن نا آشنا باشد می تواند مشکلاتی را برای فرد به‌وجود آورد . اگر تزریقات خود را با یک غیر متخصص انجام داده اید , به شما سفارش میشود که با یک متخصص مشورت کرده و از اقدامات خودسرانه پرهیز کنید .

آیا برای ترمیم مشکلات بینی استفاده از ژل یا پرکننده توصیه می شود؟

بعضی افراد فکر می‌کنند استفاده از ژل و پرکننده به تنهایی می تواند بسیاری از مشکلات بینی را برطرف نماید , بنابراین با تزریق مقدار زیادی از این مواد ; آن ها سعی می نمایند مسائل را از در میان ببرند . این روش صحیحی برای اصلاح نواقص بینی نیست چون خطر عفونت یا این که نکروز بینی ( سیاه شدن پوست ) وجود دارد . با این وجود تزریق مقدار کمی ژل برای رفع مشکلات جزئی مشکلی ندارد , البته تزریق ژل فراوان در بینی علمی نیست .

دیدگاهتان را بنویسید