پودر دکلره چیست؟و چه استفاده ای دارد؟

پودر دکلره چیست؟

با پودر دکلره می توان مو ها را بی رنگ کرد. برای این کار می توان از کرم دکلره یا دکو کرم هم میتوان استفاده کرد. هنگامی که تصمیم دارید رنگ موهای خود را تمام و کمال تغيير دهید و رنگ جدیدی بر روی آن اعمال کنید، به عنوان مثال از رنگ مشکی به رنگ بلوند، رنگ موهایتان را تغییر دهید آن گاه به دکلره نیاز خواهید داشت.

دکلره از مواد پراُکسید ساخته شده، که این مواد می تواند مو ها را بی رنگ کند. نکته ی دیگری که حائز اهمیت است این است که دکلره باید به همراه اکسیدان استفاده شود، چنانچه دکلره را با آب قاطی کنید، دکلره فعال نخواهد شد پس برای دکلره کردن احتیاج به تهیه اکسیدان نیز دارید.

– پودر دکلره خوب نباید گاز داشته باشد
– نباید پس از ترکیب با اکسیدان کف کند

این پودر چطور عمل می کند؟

پودر دکلره ماده ای شیمیایی است که رنگدانه های طبیعی را از تار مو خارج می کند و مو را بی رنگ می نماید. میتوانید پودر دکلره را با انواع گوناگون اکسیدان مخلوط کرده تا ميزان قدرت آنرا دگرگون سازید.

باید توجه داشت نخستین باری که موهایتان را دکلره می کنید، رنگ و بافت موها تغيير می کند، چون در واقع رنگدانه های مو را از بین برده اید.زمانی که مواد شیمیایی فعال میشوند ، پودر دکلره بطور طبیعی گرما تولید می کند. و چون ریشه های مو به سر نزدیکتر اند، از سایر قسمتهای مو، گرمتر می شوند.

بنابراین ریشه ی موها به احتمال زیاد به دلیل گرمایی که از پوست سر شما ساطع می شود، بهتر از سایر قسمتهای مو روشن می شوند.بهتر است به هنگام دکلره کردن ، روی ریشه های مو از یک فرمول ضعیف تر دکلره استفاده کنید تا مطمئن شوید که مو بطور یکسان روشن می شود.

نباید انتظار داشته باشید که موهای شما یک ساعت پس از دکلره، به شرایط طبیعی برگردد. اما چنانچه در زمان دکلره کردن مو، به خوبی از موها نگهداری کرده باشید، میتوانید از آسیب دیدگی جلوگیری نمایید و ظاهر آنرا سلامت نگه دارید. ادر دست داشتن پودر دکلره خوب و استفاده درست و صحیح و اصولی از شماره های اکسیدان و زمان مکث مناسب میتواند بدون هیچ مشکلی موهای شما را به پایه رنگ دلخواه برساند

پودر دکلره

انواع

1. پودر دکلره سفید: این پودر برای افرادی که دارای موهای حساس، شکننده و از قبل رنگ شده هستند، مناسب است چرا که ضعیف¬ ترین فرمول دکلره می باشد.

• 2. پودر دکلره آبی: این پودر معمولاً برای افرادی که موهای سالم¬تر وقوی تری دارند، مورد استفاده قرار می¬ گیرد. پودر آبی از پودر سفید قوی¬ تر میباشد بنابراین در استفاده آن باید دقت بیشتری به خرج داد.

پودر دکلره رنگی فانتزی هم وجود دارد.

مراقبت های پس از دکلره کردن موها

–  از حرارت دادن مستقیم روی موها پرهیز کنید.
– از شامپوی مناسب استفاده کنید وهمچنین برای تقویت ساقه موها و جلوگیری از شکنندگی و خشکی موها از ماسک مو استفاده کنید.
– از روغن های طبیعی استفاده کنید.
– از شستن موهای خویش با آب داغ پرهیز کنید.
– به صورت دوره ای و مرتب نوک موها را کوتاه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید