لمه مو

لمه مو چیست؟ و در آرایش چه کاربردی دارد

لمه مو چیست؟

آیا میدانید لمه مو چه چیزی است و چه کاربردی دارد؟ آیا با ساختار تشکیل دهنده لمه آشنایی دارید؟ آیا از لمه تنها برای پوشاک و اکسسوری ها استفاده می شود؟ آیا  با لمه پوشاک تفاوت دارد؟ این ها سوالاتی می باشند که احتمال دارد با شنیدن نام آن با آن ها روبرو گردید .

احتمال دارد برای بعضی از افراد این سؤال مطرح باشد که از پارچه های لمه تنها برای دوختن لباس استفاده می شود که می بایست خاطرنشان کرد از پارچه های لمه میتوان برای دوختن کیف , اثاث و لوازم داخلی و چه بسا برای زیباتر شدن مو به کار گرفت .

بعضی از اشخاص از آن  برای زیباتر شدن موهای خود در مراسم های گوناگون استفاده می نمایند . لمه مو رنگ های متفاوتی دارد و کسانی که می خواهند از آن استفاده نمایند می توانند مطابق با اندازه مو , رنگ متبوع خویش را بر روی موهای خویش نصب نمایند و با انجام نصب لمه بر روی موهای خود نیازی به نقاشی کردن موهای خود نداشته باشند .

لمه گیسو می تواند مانند رنگ کردن , مش کردن , هایلایت کردن مو و . . . باعث تغيير چهره افراد شود و حالت فانتزی به موهای افراد بدهد . لمه مو باعث پرحجم شدن موها می شود .

برخی از خانم‌ها به جای اکستنشن مو که می‌تواند ترکیبی باشد و یا حتی به جای استفاده از رنگ های شیمیایی تمایل دارند که از لمه مو استفاده نمایند . برای استفاده کردن از لمه مو می بایست در آغاز موها را به خوبی شست و آنگاه خشک کرد و بعد از آن , لمه موی را بر روی موهای خود نصب کرد .

 

شیوه نصب لمه مو

– دسته ی کوچکی از موهایتان را انتخاب فرمائید . ( در حد چندین تار گیسو )

– برای چسباندن لمه گیسو , احتیاج است به موهایتان قدری ژل موی بزنید .

– با توجه به قد موها , همان میزان بردارید .

– برای نصب باید با لمه , به دور انگشت شست و انگشت اشاره ی خود , یک حلقه ی دوتایی درست نمائید .

– بعد از این که یک حلقه درست کردید , آن دسته از موها که ژل زده بودید را از اواسط رینگ رد نمائید و در قسمت نزدیک ریشه ی موی نگه دارید .

– لمه را به دور دسته ی مو بپیچید و گره بزنید .

– میتوانید دو تار لمه را با هم گره بزنید تا باز نشوند .

– برای زیبایی بیشتر میتوانید از اتو مو , برای موها همراه با لمه استفاده فرمائید .

– لمه معمولاً حدود یک ماه ماندگاری دارد .

لمه مو شاخه ایی

مهم‌ترین نکته هایی که باید در هنگام نصب لمه رعایت نمائید :

– موی تمیز باشد .

– لمه در ریشه زده شود .

– از برس وشانه در ریشه استفاده نشود .

– قد مو با لمه مطابق باشد .

– اتو بعد از لمه استفاده شود .
اکثر زمان ها اشخاص پارچه های لمه را دیده اند که لمه از الیاف رنگی و براق ساخته می شود که لمه به صورت پارچه فلزی براق نیز شناخته می شود .

از پارچه لمه اغلب برای دوختن لباس های رسمی و مجلسی به کارگیری می شود و علت آن هم نوع جنس براق و رنگی آن است که می تواند قشنگ باشد .

اگر‌چه پارچه لمه برای دوخت لباس های مجلسی و‌شبانه مناسب است اما یکی مضرات استفاده کردن از پارچه های لمه این است که به سرعت آسیب میبینند و اگر گرما یا رطوبت به لمه وارد شود و یا اگر شخص از تمیز کننده هایی که خشک می‌باشند برای این پارچه استفاده نماید پارچه های لمه صدمه می‌بینند .

ممکن است برای بعضا از اشخاص این سوال مطرح باشد که از پارچه های لمه تنها برای دوختن لباس به کار گیری می شود که می بایست خاطرنشان کرد از پارچه های لمه می توان برای دوختن کیف , اثاث و لوازم داخلی و چه بسا برای زیباتر شدن موی استفاده نمود .

بعضا از افراد از لمه گیسو برای زیباتر شدن موهای خویش در مراسم های گوناگون استفاده می نمایند . رنگ های متمایز دارد و اشخاصی که می خواهند از آن استفاده نمایند

می‌توانند مطابق با مقدار مو , رنگ موردنظر خویش را بر روی موهای خویش نصب نمایند و با انجام نصب لمه بر روی موهای خویش نیازی به رنگ کردن موهای خویش نداشته باشند .

میتواند نظیر رنگ کردن , مش کردن , هایلایت کردن موی و . . . سبب تغییر‌و تحول چهره اشخاص شود و حالت فانتزی به موهای اشخاص بدهد . لمه مو سبب حجیم شدن موها می شود .

بعضا از خانم ها به جای اکستنشن موی که می تواند ترکیبی باشد و یا این که چه بسا به جای به کار گیری از رنگ های شیمیایی رغبت دارا هستند که از لمه موی استعمال نمایند . برای به کار بستن از لمه موی می بایست ابتدا موها را به خیر و خوبی شست و آن گاه کم آب کرد و بعد از آن , لمه گیسو را بر روی موهای خویش نصب کرد .

لمه مو

برای نصب کردن لمه بر روی موهای خویش بایستی این طور فعالیت کرد :

در مرحله اول باید جزء موها را که قصد دارید لمه مو را به آن اضافه فرمایید به صورت چند تار موی جدا کرده و به آن ژل بزنید .

بعد از این که ژل را به موها زدید باید لمه را به مقدار موهای خود کوتاه نمائید .

برای این‌که لمه را بر روی موهای خود نصب کنید می بایست لمه را دور انگشت شصت و اشاره خود به صورتی شکل دهید که یک حلقه دوتایی صورت بگیرد .

تار مو ژل زده شده را از قسمت اواسط حلقه رد نمایید و در چکیده که ریشه است نگه دارید و لمه را به تار موی خویش بپیچید و گره بزنید .

در‌این سطح باید به صورت دوباره موهای خود را به دور لمه دیگر حلقه نمایید و گره بزنید .

سپس دو تار لمه را با یکدیگر گره زده تا باز نشوند .

نکته ای که وجود دارد این است که از اتوی مو برای زیبا شدن لمه مو استفاده فرمایید .

حتما پیش از آن, موهای خویش را به خوبی بشویید و هنگامی که موهای خویش را لمه کردید نباید از براش یا شانه برای قسمتی از مو که لمه کردید استفاده نمائید .

هنگام نصب کردن لمه بر روی مو باید اعتنا کنید که اندازه لمه با موها یکسان باشد .

دیدگاهتان را بنویسید