لوازم آرایشی

فاندیشن در لوازم آرایشی چیست؟

فاندیشن در لوازم آرایشی چیست؟

عموما از فاندیشن ( فوندیشن ) در لوازم آرایشی یا زیر سازی آرایش , جهت پوشاندن عیوب و نواقص صورت مثل جای لک , زخم و اکنه و… استفاده ميشود . استفاده از فوندیشن یا این که زیر ساز آرایشی که بوسیله یک‌سری محصولات آرایشی انجام ميشود , صورت را نظیر یک سنگ مرمر , قشنگ و درخشان و بدون هر گونه نواقصی زیبا می نماید .

اما عموما نتيجه نهایی از زدن فاندیشن , چیزی نخواهد بود که ما انتظار داریم ; به دلیل آن که صورت ما نظیر به یک ماسک گچی ميشود که بسیار وحشتناک و ترسناک است . برای این که بتوانیم یک فوندیشن یا این که زیر سازی آرایش زیبا بر روی صورت خویش تولید کنیم , در ادامه مقاله همراه ما باشید .

 

فاندیشن محصولات آرایشی

اشکال فوندیشن :

فوندیشن مایع

فوندیشن پودری

فوندیشن کفی

در‌صورتی‌که نمیتوانید فاندیشن مورد نظرتان را امتحان کنید , آن را در صورت امکان در روشنی افتاب نزديک صورتتان بگیرید تا از رنگ آن و تناسب با پوستتان اطمینان یابید و در حالتی‌که امکان تست آن را دارید از آن به روی پائین صورتتان بمالید , توجه دلشته باشید منطقه های ديگر پوست مثل دستها به دلیل تفاوت رنگ با پوست صورتتان براي آزمایش مطلوب نیستند .

زیرسازی پوست

براي استفاده از فاندیشن به ترتیب باید از مرطوب کننده , پرایمر , کانسیلر و فاندیشن و پنکیک استفاده نمائید .

بهترین شیوه اموزش زیرسازی کردن پوست

هنگامی که را انتخاب کردید , نوبت به روش صحیح به کار بستن از آن می رسد .

پاک سازی و اماده سازی پوست

بهترین روش این است که پوست را  با لوازم آرایشی در اول اماده سازی کرده و با پد پاک کننده ی آرایش , آن را از آلوده گی ها و آرایش های باقی مانده پاک نمایید . آن گاه بعد از پاکسازی پوست آن را مرطوب نمائید . بهتر است براي این کار از دست های خود استفاده کرده و مرطوب کننده را روی پوست تان ماساژ دهید تا جذب پوست شود .

در این مرحله نوبت به پرایمر می رسد . فاندیشن شما نقش پایه ی آرایش تان را دارد و سبب ميشود دوام بیشتری روی صورت داشته باشد . درصورتی که پوست چرب دارید میتوانید پرایمری بزنید که مات کننده نیز باشد ; چون پوست را تا حدی مات ميکند . آنگاه کانسیلر بزنید . با برس مخصوص , آن را روی قسمت هایی نظیر زیر چشم ها , دور دهن یا پیشانی که به پوشش بیشتری احتیاج دارد بزنید . کانسیلر فوری چند رنگی پوست شما‌را از بین برده , لکه ها را پوشانده و صورت شمارا صاف ميکند .

نکته عالی و جالب این است که آرایش , قانون خاصی ندارد و شما می توانید کانسیلر را بسته به پوششی که احتیاج دارید بعد یا پیش از فاندیشن بزنید .

زیرسازی پوست

فوندیشن در لوازم ارایشی

در حال حاضر زمان زیرسازی است . برس مناسبی براي این کار تعیین نمایید . می‌توانید از یک براش آرایشی صاف یا پرمو و یا این که یک اسفنج استفاده نمائید . از وسط صورت آغاز کنید , مواد را به صورت تان زده و به طرف بیرون محو نمایید ; آن‌گاه آن را در تمام اطراف صورت تان به خوبی پخش فرمائید . قسمت گردن را هم فراموش نکنید تا رنگ صورت و گردن شما اختلاف اشکاری با یکیگر نداشته باشند .

نکته ی این مرحله این است که بدانید بهترین براش براي زیرسازی کردن , برسی با موهای مصنوعي دو رنگ است که باید آن را با حرکات چرخشی روی پوست حرکت داد تا محصول به خوبی جذب پوست شود .

استفاده از پودر در لوازم آرایشی

نکته ی مهم این است که فاندیشن را با یک پودر مخصوص فیکس فرمائید . از یک پودر نرم یا این که فشرده استفاده کرده و آن را با یک برس پرمو به آرامی به تمام صورت خویش بزنید .

نکته ی بعدی این است که کاربرد پودر , بسته به انواع متفاوت پوست متفاوت است . درصورتی که پوست خشکی دارید پودر را در نقاطی مانند زیر چشم ها و منطقه ی T بزنید که برق می افتد . در شرایطی که پوست شما چرب است در منطقه ی T بیش تر پودر بزنید .

در پایان نیز روی صورت خویش , پنکیک , سایه چشم ملایم , خط چشم و رژ لب بزنید ; اکنون تماما مهیا ی بیرون رفتن می باشید .

دیدگاهتان را بنویسید