ظروف کریستال

چه گونه ظروف کریستال را خوب تر پاک کنیم؟

چه گونه ظروف کریستالی را خوب تر پاک کنیم؟
امروزه ظروف بلوری و کریستال نسبتاً در همه منزل مشاهده می شود که پاک کردن و نگه داری این ظروف از وضعیت ویژه ای برخوردار‌است . خوبتر است برای نظافت کردن کریستال از سرکه و آب گرم به کارگیری فرمایید و برای ازبین بردن خراش ظروف بلورین از خمیر دندان به کارگیری فرمائید که پیاله را صیقل می‌دهد . در نصیب پایین شایسته ترین روشهای ترمیم ظروف کریستال را قرار داده ایمترمیم ظروف کریستال
پاک کردن ظروف بلوریاین ایام در هر منزل ای دست‌کم تعدادی تکه کاسه کریستال و ظروف بلوری رشته رشته مشاهده میشود ظروفی که کد بانو را از تعدادی جهت نگران می نماید از تمیزکردن تا شکستن . البته می بایست بدانید برای آنکه آن‌ها‌را از خطر شکستن در امان نگه دارید هرگز از نصیب آخر باطن آب داغ نگذارید , بلکه از نصیب پهلو در آب فرو برید و برای تمیزکردن کریستال از یک بخش سرکه و سه نصیب آب گرم استعمال نمایید .

ترمیم ظروف کریستال
ترمیم و محافظت ظروف بلوری
برای از میان بردن اثرها خراش ظروف بلورین از خمیر دندان به کار گیری نمائید که صیقل نیز میدهد . برای نوسازی حاشیه استکان پریدگی یا این که ناصافی کوچک در حاشیه یک استکان را می توان با سمباده صاف کرد . برای تمیزکردن ترکیب کن میزان معینی آب داغ باطن آن ریخته و یک قطره مایع کاسه شویی به آن بیشتر فرمایید . برای پاک کردن ترکیب کن برقی با آب و یه خرده پودر منزه کننده می توان آن را به راحتی پاک کرد . برای پاک کردن چرخ گوشت گذشته از شستن آن یک تکه نان را مثل گوشت باطن آن چرخ فرمائید تا پاک شود .

برای نظافت کردن باطن سردخانه با پارچه ای آغشته به سرکه یا این که آغشته گلیسیرین آن را منزه می‌کنیم . برای رفع بوی نامطبوع باطن سردخانه از پاره ای زغال , جوش شیرین و وانیل می توان به کار گرفت . با به کارگیری از گوش ماهی در کتری و سماور کافی است تعدادی دانه آن را در کتری یا این که سماور قرار دهید تا گچ جانور در آب را جذب نماید .

ترمیم ظروف کریستال و بلوری
– لیوان‌ها و ظروف بلوری بعداز مدتی شفافیت خویش را از دست میدهند و تیره و مات میگردند .

برای اینکه که‌این ظروف مجدد تمیزی و شفافیت خویش را به دست آورده و درخشان شوند , یک لیموترش را نصف فرمائید و با طاقت ظروف را با مرحله لیموترش‌ها پاک کنید و آن‌گاه با آب ولرم بشویید .

چرک‌زدایی از ظروف بلوری

– برای چرک‌زدایی ظروف بلوری از آمونیاک هم میتوانید استعمال فرمائید . چندین قطره آمونیاک را در ظرفی محتوی آب ولرم ریخته ظروف را در آن بشویید .

آنگاه با آب ولرم آبکشی و آنان را کم آب نمائید .

طولانی تر بدانید : نکاتی برای خوب تر شستن ظروف کریستال

– قابلمه و ظروف پخت وپز : قابلمه یا این که ظروف پخت و پز آلوده را از آب داغ مالامال فرمائید و نصف فنجان منزه کننده منحصر به فرد اتومبیل ظرفشویی ( مایع یا این که پودر ) به آن بیفزایید . بگذارید یک سری ساعت به همین ترتیب بماند و آنگاه عالی آبکشی فرمایید .

– لکه های چای و قهوه : با استعمال از یک تکه پارچه آغشته به جوش شیرین می توان این جور لکه ها را با اطمینان خاطر از قهوه خوری و فنجان , و چه بسا چینی های مرغوب , تمیز کرد .

– ظروف از متاع روی : بعداز خرید ظروف رویی , پیشین از به کار گیری میتوانید باطن کاسه را آب بریزید , یکسری قاشق سرکه بیشتر فرمائید و آن را یک‌سری دقیقه روی اجاق‌گاز قرار دهید تا بجوشد و آن گاه آب آن را خالی کرده و از کاسه به کار گیری فرمایید , هیچ زمان سیاه نمی‌شود .

دیدگاهتان را بنویسید