دلمه برگ مو

چه‌گونه دلمه برگ مو درست کنیم؟

چه‌گونه دلمه برگ مو درست کنیم؟
مواد نخستین دلمه برگ مو مجلسی
موی برای ۴ نفر :
برنج ۱پیمانه

برگ گیسو ۱کیلو

گوشت ۱۵۰گرم

میزان واجب برای ته کاسه

گشنیز نصف واحد اندازه گیری ( ساطوری شده ) جعفری نصف واحداندازه گیری ( ساطوری شده ) نعنا نصف واحد اندازه گیری ( ساطوری شده ) پیازچه نصف واحد اندازه گیری ( ساطوری شده )

کره ۵۰گرم

گوجه خارجی ۲عدد ( نگینی شده )

فلفل به میزان ضروری

نمک به میزان ضروری

کاری به میزان واجب

روغن۳قاشق سوپ خوری

سیر ۵حبه

آبلیمو به میزان ضروری

آب به میزان واجب

 

شیوه تهیه و تنظیم دلمه برگ مو مجلسی :

ابتدا برنج را به دوران ۱ ساعت به همراه نمک تر نمایید . برگ مو را شسته و به برهه زمانی ۲ تا ۳ دقیقه در آب در اکنون جوش قرار دهید تا مقداری قابل انعطاف شود .

۱۵۰گرم گوشت را کاملاً ریز فرمایید به گونه ای که خیلی ریزتر از گوشت قیمه باشد . برنج , گشنیز , جعفری , نعنا , پیازچه , نیمی از کره , گوجه‌فرنگی , نمک و فلفل و کاری و زردچوبه را به گوشت بیشتر کرده و عالی ادغام نمایید .

۱ عدد برگ‌مو را پهن کرده کمی از این مایه را درون برگ‌مو گذارده و آن را به صورت بقچه‌ای یا این که لوله‌ای بپیچید , روغن را ته پیاله متبوع بریزید آن‌گاه گوشت را نمک و فلفل و چاشنی زده و ته پیاله پهن کنیدشعله را یه خرده مضاعف فرمائید تا گوشت تغییر‌و تحول رنگ دهد و سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و یک سطر دلمه پیچیده شده را روی گوشت بچینید , آن گاه روی آن پاره ای برگ نعنا با تعدادی رینگ سیر و یکسری برش کره نهاده و مجدد روی آن دلمه بچینید .

رب گوجه را ابتدا در پاره ای روغن یا این که کره سرخ کرده و آن‌گاه در یه خرده آب ( به اندازه‌ای که روی دلمه را بگیرد ) حل کرده و نمک و فلفل طولانی تر نمائید و روی دلمه‌ها بریزید. بشقابی را روی دلمه‌ها قرار داده و جسم سنگینی درون ظرف غذا بگذارید تا سنگینی آن منجر شود که دلمه‌ها گشوده نشود و قابلمه را مجددا روی حرارت قرار داده و ابتدا حرارت را دوچندان نمائید و هنگامی خوراک استارت به جوشیدن کرد حرارت را ملایم کرده و بگذارید آب دلمه کشیده شده و به روغن بیفتد .

۱۰ دقیقه گذشته از اتمام پخت کمی آبلیموی جدید به دلمه طولانی تر نمایید . هنگامی‌که طعام فراهم شد , گاز را خاموش کرده و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شکیبایی نمائید , آنگاه ظرفی را روی قابلمه قرار داده و قابلمه را روی کاسه برگردانید تا ته‌چین گوشت روی دلمه‌ها قرار گیرد . می توانید ته‌چین را قطعه‌قطعه کرده و روی دلمه‌ها قرار دهید .
نکات :

۱ ) خوب تر است در‌این خوراک از گوشت قلوه گاه یا این که راسته گوسفندی مصرف شود . ۲ ) در صورتیکه دوست دارید یه خرده سرکه و شکر نیز به دلمه ها بزنید تا طعمشان ملس شود . ۳ ) برای درون دلمه ها می توانید از گوشت چرخ کرده نیز به کار گیری فرمایید . ۴ ) افزودن زعفران غذای شمارا لذیذ خیس و خوش رایحه خیس می کند.

 

خاصیت دلمه برگ مو

درخت انگور را “ تاک ” یا این که “ موی ” هم می گویند . برگ موی دارنده ساکاروز , لوولز ( Levulose ) , اینوزیت ( Inosite ) , کوئرستین , کاروتن , اجسام تانیک , بتائین , تارتاریک اسید , مالیک اسید , اسکوربیک اسید , پتاسیم , آهن و سیلیکون است .

* برگ گیسو قابض است .

* دم کرده برگ های برنا موی , اسهال خونی را برطرف می نماید .

* برای خون‌ریزی ها موءثر است .

* در رفع نقرس و زردی اثر گذار است .

* استفراغ را برطرف می نماید .

* در رفع اختلالات گردش خون ( مرتبط با دوران بلوغ و یائسگی ) موءثر است .

* وقتی که پوست صورت قرمز رنگ و ملتهب است , تناول کردن دلمه برگ مو اثرگذار است .

* گرد برگ های برنا و کم آب شده موی , در رفع خون‌ریزی های بینی و رحم موءثر است .

* از دم کرده برگ گیسو می توان برای شستشوی دیده در ورم ملتحمه بهره برد .

 

آشپزی سالم را با یک غذای لذیذ ایرانی ( دلمه برگ مو ) تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید