با این میوه ها جوش صورت را از بین ببرید

با این میوه ها جوش صورت را از بین ببرید
استفاده از مواد غذایی ارگانیک دربردارنده ویتامین های لازم پوست نظیر گردو , ماهی , تخم کتان و موادغذایی دربردارنده ویتامین سی قادر است از پیدایش جوش های پوستی دوری نماید علاوه بر تغذیه توسط میوه هایی مثل سیب هم می توان جوش های صورت را از میان پیروزی . درین مقاله به قضیه از دربین بردن جوش صورت با میوه پرداخته ایم .

از در میان بردن جوش صورت با میوه
سیب سبب ساز می شود تا پوست خوبتر و راحت خیس استنشاق‌کردن نماید . تحلیل ها نشان می دهند ماساژ سیب با پوست سبب می شود تا تمام جوش ها از در بین بروند و پوست مبتلا لطافت و پاکیزگی شود . گفتنی است سیب آسیب های روی پوست را معالجه می نمایند و آنتی اکسیدان مواد مفید آن به راحتی جذب پوست می شود . در قضیه از دربین بردن جوش صورت با میوه بدانید حاصل مطالعات پژوهشگران نشان میدهد سیب از میوه هایی است که در تمام فصول سال نسبتاً موجود هست و برای از دربین بردن جوش های صورت میتوانید از آن به کار گیری فرمایید .

از دربین بردن جوش صورت با میوه
سیب مطلوب برای پوست
بد نیست بدانید با تناول کردن چه موادغذایی کمتر جوش می زنید

گردو

گردو سرشار از سلنیوم است و به حیث میرسد این آنتی اکسیدان حاذق تأثیر پیشگیرانه‌ای روی بروز آکنه‌ها داراست . به خاطر این که سلنیوم از سلول‌ها علیه ضایعات التهابی محافظت و خواص ارتجاعی پوست را نگهداری مینماید . این آنتی اکسیدان در ملازمت با ویتامین‌های E و A تأثیر بیشتری بر جای می گذارد بدین ترتیب پیشنهاد می گردد گردو را همراه بادام و اندکی فلفل قرمز‌رنگ میل فرمایید .

اعتنا داشته باشید که گوشت , ماهی , پیاز , سیر و دانه‌های بدون نقص از منابع دیگر سلنیوم به اکانت میایند .

لوبیا , گوشت مرغ , ماهی ( مواد غذایی سرشار از روی )

هنوز به صدق معلوم نشده است که چرا حد نصاب روی , سبز شدن آکنه‌ها را متوقف می‌سازد . احتمال دارد به‌این برهان باشد که‌این مواد معدنی ترشح هورمون‌هایی که منجر تحریک آکنه می‌گردد را کم مینماید . روی همینطور سبب میشود که تن راحت‌تر ویتامین A و مواد پرخاصیت اضطراری برای تندرست پوست را جذب نماید . اعتنا داشته باشید افراد گیاه‌خواری که هیچ جور تولیدها حیوانی را مصرف نمی کنند می بایست با لحاظ کارشناس تغذیه مکمل‌های روی مصرف نمایند .

ماهی آزاد , تخم کتان ( مواد غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ )
بعضا از متخصص ها بر این عقیده‌اند اسیدهای چرب امگا ۳ که اثر ضد التهابی دارا هستند مشکلات آکنه را کاهش میدهند . ماهی‌های چربی نظیر ماهی آزاد , ساردین و ماهی ماکرو , تخم کتان و گردو سرشار از این اسیدهای چرب اند .

بدین ترتیب سفارش میکنیم هفته‌ای دو وعده ماهی چرب میل نمایید . همینطور می توانید روغن کتان را به سالادتان بیشتر نمائید یا غذاهایتان را با تخم کتان میل نمایید .

هویج , سیب زمینی شیرین , طالبی , فلفل قرمز رنگ ( مواد غذایی سرشار از بتاکاروتن )

تن آدم بتاکاروتن را که در بیشتر میوه و صیفیجات زردرنگ , نارنجی رنگ و قرمز‌رنگ موجود هست به ویتامین A تبدیل می کند و این ویتامین تأثیر سلنیوم را بر پوست یک سری برابر می‌سازد . بدین ترتیب از مصرف میوه و صیفی جات قرمز رنگ یا این که زردرنگ غافل نشوید .

میوه و صیفی جات

در مورد از فی مابین بردن جوش صورت با میوه بدانید پژوهشگران دریافته‌اند که در جزیره ها کیتاوان در گینه ی جدید تقریباً هیچ‌کس از آکنه سختی نمی‌برد . آن ها بعد از بررسی مواد غذایی مردم این حوزه‌ متوجه شدند که رژیم غذایی آن ها سرشار از میوه و صیفی جات است و در‌این در میان سهم اندکی به مواد غذایی تصفیه شده از قبیل شکر و آرد که قادر است میزان ترشح هورمون‌ها را بالا پیروزشود , داده شده‌است . به این ترتیب برای پیشگیری از بروز آکنه میوه و صیفی جات تازه‌ی متعددی میل نمائید .

از دربین بردن جوش صورت با میوه
تغذیه مطلوب
پرتقال , گوجه خارجی , طالبی ( مواد غذایی سرشار از ویتامین C )
این میوه‌ها و سبزی‌های سرشار از ویتامین C , آکنه‌های شما‌را معالجه نخواهد کرد ولی ویتامین C غشا سلول‌ها را تقویت می کند و از این رو سبب پیشگیری از تولید جای زخم‌هایی می گردد که نتیجه‌ی این ضایعات است . بدین ترتیب میزان ویتامین C بدنتان را بالا ببرید تا پوستی خوشگل داشته باشید .

بادام , تخم مرغ , صیفی جات برگ سبز ( مواد غذایی سرشار از ویتامین E )

ویتامین E , معالجه ضایعات و جای آسیب ناشی از آکنه را تسهیل میبخشد . این آنتی اکسیدان اثرگذار در روغن‌های گیاهی تصفیه شده , میوه‌های صدفی ( گردو , بادام ) و دانه‌های بی نقص به فراوانی یافت می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید