پلیگان

ابتدا خودتان به عنوان مشتری در لوکیشن اعلامی ثبت سفارش کنید اگر مغایرتی داشت به بخش محدوده ها رفته ، محدوده مورد نظر را چک کرده و در صورت نیاز حذف و مجدد با مبلغ اعلامی رسم کنید و در نهایت اگر مجدد مشکل برطرف نشد به کوردینیتور هماهنگ شده تا تیکت آی تی زده شود.

1. وندور های با پولیگان بک افیس قدیم: افزایش محدوده تا 4 کیلومتر نیاز به تایید نمی خواهد و خودتون انجام بدید. و برای بیشتر از 4 کیلومتر برای تایید و هماهنگی برای کوردینتور و یانماینده من در شیفت بفرستید.
2. وندورهای با پولیگان بک افیس جدید: تا شعاع 4 کیلومتر رو دارند. برای بیشتر از 4 کیلومتر برای ویش لیست و وی ای پی انجام می دیم. برای بقیه وندورها این اسکریپت اعلام بشه:

90% فروش مجموعه ها در زمان تحویل کمتر از یک ساعت هست، شعاع 4 کیلومتر که براتون در نظر گرفتیم شعاعی هست که تضمین می کنه شما می تونید در زمان تحویل کمتر از یک ساعت محصول رو بدست مشتری برسونید . در نظر داشته باشید که اگه بخواهید بیشتر از 4 کیلومتر محدوده ها رو افزایش بدید باید از کافی بودن تعداد پیک و مدیریت سفارش هاتون مطمئن باشید چون اگه سفارش دیر به دست مشتری برسه و یا پیک نداشته باشید امتیاز منفی دریافت می کنید و به ضرر مجموعه شما هست . با این توضیحات باز هم اگه درخواست افزایش محدوده دارید من درخواستتون رو ارجاع بدم؟
بعد از ارجاع ما نرخ تاخیر وندور رو بررسی می کنیم و در صورت مورد تایید بودن پولیکان هاش رو در بک افیس جدید غیر فعال می کنیم و در بک افیس جدید همون محدوده های استاندارد رو با کوئری اپلود می کنیم. پس برای وندورهای سرویس رستوران کافه و ابمیوه بستنی نیاز به تایید و فرستادن سمت کی اکانت نیست اما ادر سرویس رو نیاز به تایید کی اکانت هست

شعاع اکسپرس یک محدوده دایره ای در اطراف لوکیشن مجموعه قرار دارد  و شعاع آن از مرکز دایره که پین لوکیشن هست به فاصله 2700 کیلومتر هست.این شعاع قابلیت افزایش و کاهش توسط کارشناس را ندارد وکاملا سیتمی مشخص میشود. شعاع اکسپرس بستگی به شرایط جوی اب و هوای، تعطیلات اخر هفته و تعطیلات رسمی که تعداد پیک های فعال کم هست، و یا تایم های شلوغی که میزان سفارشات محدوده زیاد هست مثل تایم ناهار و یا شام به صورت خودکار کاهش میابد تا از گرفتن سفارش از مناطق دورتر جلوگیری شود و سفارش با تاخیر ارسال نشود. در بعضی مواقع کاهش شعاع به حدی هست که حتی داخل مجموعه هم امکان ثبت سفارش وجود ندارد در این مواقع به وندور توصیخ داده  میشود یک پیک کنار اکسپرس برای مجموعه داشته باشد تا در صورت بسته شدن شعاع پیک خود مجموعه فعال باشد.

منظور از بک آفیس قدیم همان صفحه محدوده های ارسال قدیمی هست که محدوده توسط کارشناس رسم و قیمت گذاری میشد. و بک آفیس جدید  صفحه محدوده هایی هست که به صورت پیش فرض محدوده رسم شده و وندور فقط باید محدوده مورد نظر را فعال و قیمت گذاری کند.

در بک افیس جدید تا شعاع 4 کیلومتر فقط وندور میتواند فعال کند و برای فعال شدن بیش از 4 کیلومتر دسترسی ندارد البته  کارشناس ها میتواند محدوده را از 4 کیلومتر بیشتر  برای وندور رسم کنند ولی در دخل مدیر محدوده های بالای 4 کیلومتر نمایش ندارد و مدیر نمیتواند هیچ اپدیت در محدوده ای بالا 4 کیلومتر بدهد.بک آفیس قدیم

زمانی که مجموعه ای هزینه پیک را خارج از استاندارد ثبت میکند باید  اعلام شود که این مبلغ در مقایسه با بقیه مجموعه های اطراف شما که ارسال انجام میدهند بسیار متفاوت هست و این موجب میشود در فضای رقابتی به علت بالا بودن هزینه پیک از بقیه مجموعه عقب و در نهایت منجرب به کاهش سفارش و از دست دادن مشتری میشود. و همچنین نحو قیمت گذاری برای وندور ها به ازای هر 1 کیلومتر مبلغ 15000 هزار تومان باید ثبت کنند.

اگر هنگام رسم محدوده و ذخیر زدن با خطا مواجعه شده و محدوده رسم نمیشود در بالای صفحه سمت راست صفحه قرمز رنگی رو میبینم که داخل ان کد محدوده ای که خطا دارد را ثبت کرد، محدوده را پیدا حذف و مجدد رسم کنید.

در بعضی مواقعه علت روی هم رسم شدن دو محدوده و یا روی هم افتادن مرزهای محدوده هم باعث به وجود امدن خطا و عدم ذخیره کردن میشود.

در صفحه رسم محدوده گزینه عدم پوشش مربوط به محدوده ای هست که پیک اکسپرس در ان سرویس دهی ندارد و با رنگ سبز در محدوده ها رسم و مشخص میشود. زمانی که وندور اعلام میکند این محدوده توسط اکسپرس ارسال نشود و و توسط پیک مجموعه ارسال شود، در این مواقع محدوده عدم پوشش رسم میشود.در نظر داشته باشید محدوده عدم پوشش قابلیت حذف کردن ندارد و در صورتی که وندور خواست محدوده عدم پوشش را به حالت قبل بازگرداند باید محدوده را در لوکیشین هایی که نزدیک مجموعه نیست قراردهیم.

این اتفاق بیشتر در شهرهایی که نزدیک به مرز قراردارند و یا قسمتی از شهر برروی مدار خط استواد قرار دارد مثل کیش و شهرهای مرزی میفتند. در این مواقع محدوده مورد نظر قابلیت رسم ندارد و نباید رسم شود و محدوده بعدی رو با فاصله از محدوده قبلی رسم کنیم.

در 90درصد مواقع سعی کنید مبلغ را از وندور روی تماس بگیرید چون بعدا میتواند ادعا کند مبلغ را کارشناس وارد کرده و مجموعه ضرر کرده است. ولی اگر وندور همکاری نکرد مبلغ حدودی را  روی تماس گرفته تا در نهایت خودش از نرم افزار دخل مبلغ نهایی را ثبت کند.